Królowa Elżbieta II zniechęciła wypowiedź wnuka, ale historia zna wiele takich przypadków. Jaki był los królewskich krwi po tym, jak uzyskali wolność i możliwość życia według własnych zasad?

Ludwig I z Bawarii

Ludwig I rządził Bawarią od 1825 r. Jednak jego znajomość w 1846 r. Z tancerką Lolą Montes, która w rzeczywistości była irlandzką podróżniczką Elisą Gilberg, spowodowała nie tylko abdykację Ludwika I z tronu, ale także ogólną nienawiść do władcy.

Lola Montes zachowywała się prowokacyjnie, wielokrotnie była inicjatorem głównych skandali, a nawet stała się przyczyną zamieszek, które wybuchły w 1848 r. W Monachium.

Podczas ruchu rewolucyjnego w 1848 r. Król abdykował na rzecz swojego syna. Sam Ludwig I odtąd żył jako zwykły człowiek, patronował sztuce, czasami spotykał się ze szlachetnymi ludźmi i zmarł w Nicei w 1868 r., Przeżywszy swojego syna króla. Do czasu śmierci Ludwiga I krajem bawarskim rządził jego wnuk Ludwig II.

Wielki książę Konstantin Pawłowicz

W cesarskiej dynastii Romanowów doszło również do abdykacji miłości. Syn Pawła I ożenił się po raz pierwszy wyłącznie pod naciskiem rodziny w wieku 15 lat. Jednak zarówno mąż, jak i jego żona, Anna Fedorovna (niemiecka księżniczka Julianne Saxe-Coburg-Saalfeldskaya) byli bardzo niezadowoleni.

W tym samym czasie sam Konstantin Pawłowicz nie odmawiał sobie powieści z boku i po prostu dręczył żonę zazdrością. Mimo protestów rodziny nadal rozwiódł się z żoną, aw 1820 r. Ożenił się z hrabiną Janettą Grudzinsky.

Nie była wcale królewską krwią, a nierówne małżeństwo pozwoliło Wielkiemu Księciu opuścić tron. Po śmierci Aleksandra I Konstantin Pawłowicz został jednak ogłoszony cesarzem, ponieważ jego zrzeczenie się za życia cara nie zostało upublicznione.

Książę potwierdził jednak abdykację i zachował stanowisko naczelnego wodza polskiego, później został gubernatorem Królestwa Polskiego. W 1831 r. Zmarł w Witebsku na cholerę.

Edward, książę Windsor

Być może był to najbardziej głośny przypadek w historii Europy, gdy przedstawiciel dynastii rządzącej, który prawie wstąpił na tron, odmówił rządzenia, preferując osobiste szczęście. Był już królem, a przed objęciem urzędu Edward VIII musiał jedynie przejść koronację.

Ale na szczęście dla Jerzego VI, ojca Elżbiety II, koronacja nie pozwoli mu poślubić ukochanej kobiety Wallis Simpson. Dwukrotnie rozwiodła się i najwyraźniej nie była godna zostać żoną królową.

Edward VIII uznał, że królewskie krzesło nie jest warte życia przez całe życie samemu lub z osobą, której nie kochasz. Abdykował i żył przez 35 lat ze swoją ukochaną. Jerzy VI, który wstąpił na tron, zażądał, aby jego apel do brata został zachowany jako „Jego Królewska Wysokość” i otrzymał tytuł księcia Windsor, ale zabroniono mu występować w kraju bez zaproszenia.

W 1940 r. Edward został mianowany gubernatorem Bahamów, a po zakończeniu II wojny światowej przeniósł się do Francji, gdzie mieszkał ze swoją żoną Wallis Simpson do śmierci w 1972 r. Edward przyjechał do Wielkiej Brytanii tylko kilka razy, ale nie mógł w pełni pogodzić się z rodziną.

Książę Friso z Oransko-Nassau

Syn Królowej Holandii również wolał osobiste szczęście od przywilejów królewskich. Pragnienie Johanna Frizzo, by poślubić przedsiębiorcę Mabela Wiss-Smitha, w którym było wiele ciemnych punktów, w tym związek ze znanym handlarzem narkotyków, nie mogło być spełnione. Członek rodziny rządzącej nie był dobrze żenił się z kobietą o zrujnowanej reputacji.

Książę wiedział, że jego małżeństwo z Mayb spowoduje automatyczną utratę prawa do tronu, ale nie zamierzał rezygnować ze szczęścia. Małżeństwo księcia było szczęśliwe, ale krótkotrwałe. W 2012 roku Johan Friso wpadł w lawinę, a następnie spędził prawie pół roku w śpiączce i zmarł w sierpniu 2013 roku.

Ludwik Luksemburski

Książę Louis Xavier Marie Guillaume z inspekcji w Luksemburgu w Kosowie miał z jednej strony szczęście dla Louisa. Jednak żarliwe uczucia wobec sierżanta armii luksemburskiej Tessi Anthony zmusiły księcia do rezygnacji z jakichkolwiek roszczeń do tronu. Jednak w momencie ślubu we wrześniu 2006 r. Louis najmniej myślał o królewskich przywilejach.

Wtedy wydawało mu się, że szczęście z Tessi będzie wieczne, zwłaszcza że ich syn Gabriel już dorastał. Wkrótce urodził się Noah, najmłodszy syn pary.

Jednak nadzieje księcia na długie szczęśliwe życie z ukochaną nie zostały spełnione: para rozwiodła się w 2017 roku. Teraz Louis z Luksemburga jest uważany za godnego pozazdroszczenia kawalera, choć bez prawa do odziedziczenia tronu.

Książę Harry i Megan

Brytyjska opinia publiczna jest zszokowana oświadczeniem książąt Sussex Megan i Harry'ego, że zdecydowali się abdykować. Przypomnijmy, że oficjalny apel pojawił się na Instagramie 8 stycznia. W nim para poinformowała: po długich rozmowach Megan i Harry zgodzili się, że nie chcą już być pod kontrolą Elizabeth i zamierzają mieszkać w dwóch krajach.

Wielu ekspertów politycznych i publicznych stwierdziło, że decyzja ta ma bardzo konkretne powody, jednak nie wszystkie są tak oczywiste, jak się wydawało na pierwszy rzut oka. Tak więc, niemal natychmiast po publikacji danych, Brytyjczycy powiedzieli: Megan nie mogła znieść ciągłej presji ze strony prasy i hejterów, dlatego przekonała Harry'ego, by zgodził się odmówić.

Ale to nie jest takie proste: korespondent Daily Mail, Sam Greenhill, zasugerował, że finanse mogą wpłynąć na wynik. Ostatnio książęta z Sussex aktywnie narzekają, że tytuł uniemożliwia im zarabianie pieniędzy, które mogliby otrzymać, gdyby nie byli starszymi członkami rodziny królewskiej.

Jeśli wcześniej Harry i Megan musieli odmówić jakiegokolwiek dochodu na rzecz tronu, teraz mogą łatwo zgodzić się na jakiekolwiek zyskowne umowy. Jednak nie jest faktem, że Harry odmówi funduszy, które zapewnia mu książę Karol.

Księżniczka Mako jest wnuczką obecnego cesarza Japonii, ale po tym, jak zakochała się w zwykłym facecie, dziewczyna musiała wybrać: być z mężczyzną, który zdobył jej serce, lub stracić tytuł księżniczki. Mako dokonała wyboru na korzyść swoich uczuć, ponieważ, jak sama przyznaje, ma bzika na punkcie jego „promiennego uśmiechu, świecącego jak słońce”.

Przypomnij sobie MĘŻCZYZNA ZOSTAWIŁ BUTELKĘ Z WODĄ W ROZGRZANYM SAMOCHODZIE. PO TYM, CO SIĘ STAŁO, NIGDY JUŻ TEGO NIE ZROBI

Jak informował portal „Zycie” VIOLETTA VILLAS ZACHWYCAŁA NIE TYLKO GŁOSEM. W MŁODOŚCI OCZAROWAŁA NIEJEDNEGO MĘŻCZYZNĘ

Zycie pisał również o MAGICZNY PROSZEK, Z KTÓREGO KORZYSTAŁY NASZE BABCIE. NIE MOŻE GO ZABRAKNĄĆ W ŻADNEJ KUCHNI