Jak podaje portal "O2", do południowych wybrzeży Stanów Zjednoczonych dotarł huragan Ida. Przypisano mu czwartą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Wiatr osiąga prędkość do 257 km/h. Gubernator stanu Luizjana wskazuje, że z kataklizmem podobnej skali nie mierzono się od 1850 roku.

Luizjana mierzy się z huraganem Ida

W sieci pojawiły się już pierwsze nagrania nadciągającego nad Stany Zjednoczone huraganu Ida. Na filmach widać, jak wiejący z dużą prędkością wiatr piętrzy fale, które wdzierają się na południowy obszar stanu Luizjana. Zdecydowano o ewakuacji mieszkańców znajdujących się na najbardziej zagrożonych obszarach.

W niedzielę w godzinach południowych huragan Ida uderzył w amerykańskie wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Z informacji przekazanych przez lokalną telewizję WWWL wskazała, że siła huraganu spadła z 4 na 2 kategorię. Wiatr osiągał wówczas prędkość 177 km/h.

Biuro szeryfa w Ascension Parish przekazało informacje o pierwszej ofiarze śmiertelnej huraganu Ida, którym był mężczyzna - najprawdopodobniej zginął na skutek przygniecenia przez powolone drzewo. Z wciąż niepewnych informacji wynika, że silny wiatr zrywał dachy i wyrywał drzewa.

Doszło do zerwania wielu linii energetycznych w wyniku czego ponad milion domów i firm zostało pozbawionych prądu. W Nowym Orleanie prąd dostępny jedynie w budynkach posiadających własne generatory prądu.

Silny wiatr nie jest jedynym, z czym muszą się mierzyć mieszkańcy Luizjany. Huraganowi Ida towarzyszą gwałtowne powodzie. Dlatego mieszkańcy proszeni są o udanie się na tereny położne wyżej.

Na was też robią wrażenie nagrania z dotkniętej huraganem Luizjany?

To też może cię zainteresować: Ludzkość czeka niebezpieczeństwo? Wydano czerwony alert. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski martwi się o swojego syna. Nastolatek zaprezentował niepokojący utwór. Czy to zwiastun przyszłych problemów

O tym się mówi: Maciej Dowbor nabawił się poważnej kontuzji. Internauci nie mają złudzeń, aktor musi się wybrać do specjalisty