Według doniesień medialnych, dziewczynka Memory Machaya, która w wieku 13 lat została zmuszona do opuszczenia szkoły i zamążpójścia, zmarła 15 lipca i została potajemnie pochowana dwie godziny później przez kościół.

Praktyki "małżeństw" z dziećmi wciąż zbierają ponure żniwo

źródło: YouTube/TAWFIIQ NEWS

Dyrektor do spraw Afryki Południowej w dziale Praw Człowieka, wieloletni rzecznik Dewa Mavhinga jest wstrząśnięty śmiercią 14-latki, która w wieku trzynastu lat siłą została wydana za mąż, po czym nie udzielono jej medycznej pomocy podczas porodu i pochowano w tajemnicy za nakazem kościoła.

Jeden z rozpaczonych krewnych dziewczynki powiedział, że rodzina jest pod presją kościoła, aby nie rozmawiała o sprawie. Powiedzieli również, że kościół planuje oddać 9-letnią dziewczynkę jako następczynię Memory jej „mężowi”.

Rodzina domaga się sprawiedliwości dla zmarłej tragicznie Memory. Policja wydała oświadczenie, że prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki, ale nie dokonano żadnych aresztowań. Zimbabwe Gender Commission, konstytucyjny organ powołany w celu promowania i zapewniania równości płci, powiedział, że prowadzi również dochodzenie w sprawie i „wiele innych doniesień o „naruszeniach cielesnych wobec dzieci, w tym zmuszaniu do współżycia”, sanityzowanego jako małżeństwa dzieci”.

Sprawa ujawniła wykorzystywanie nieletnich, ponieważ podobno została zmuszona do opuszczenia szkoły, aby wyjść za mąż. Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała rząd do uznania małżeństw dzieci za przestępstwo i położenia kresu tej praktyce. Organizacja stwierdziła, że ​​„odnotowuje z głębokim zaniepokojeniem” i „zdecydowanie potępia” raporty dotyczące okoliczności śmierci. „Obecny trend nierozwiązanych przypadków przemocy wobec kobiet i dziewcząt w Zimbabwe, w tym małżeństw nieletnich, nie może być kontynuowany bezkarnie” – podała ONZ w sobotnim oświadczeniu. Śmierć dziewczynki 15 lipca zwróciła uwagę na praktykę małżeństw dzieci w Kościele Apostolskim Zimbabwe, który często odrzuca leczenie i leczenie szpitalne.

Jej rodzina powiedziała, że ​​dziecko przeżyło poród i ma się dobrze, donoszą lokalne media. Okoliczności, które doprowadziły do ​​śmierci i późniejszego pochówku, są badane przez policję i państwową komisję ds. płci. Internetowa petycja wzywająca do „sprawiedliwości dla Memory Machaya” zebrała do tej pory ponad 57 000 podpisów.

YouTube/TAWFIIQ NEWS

Co sądzicie o tego typu tradycjach?

O tym się mówi: Ten sposób pomoże Ci w szybki i tani sposób odzyskać piękne i długie paznokcie. Wystarczy jeden produkt, który posiadasz w łazience

Zerknij tutaj: Popularny zespół disco polo zagra dla ojca Tadeusza Rydzyka. Z jakiej okazji