Na początku kwietnia świat obiegła tragiczna wiadomość. Z powodu choroby odszedł od nas książę Filip. Mąż królowej Elżbiety II w chwili śmierci miał 99 lat. Od początku roku jego stan zdrowia mocno się pogarszał, jednak wszyscy mieli nadzieję, że mężczyzna pokona chorobę.

Dokładnie 17 kwietnia odbył się pogrzeb księcia Filipa, ukochanego męża królowej Elżbiety II. Okazuje się, że ceremonia była zaplanowana dużo wcześniej. Dzięki portalowi Politico dowiedzieliśmy się, jak wyglądałoby ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II.

Zagraniczny portal zdradza zaskakujące szczegóły

Jak zdradził portal Politico, w przypadku śmierci królowej Elżbiety II pierwszą osobą, która zostanie o tym poinformowana będzie premier Wielkiej Brytanii. Następnie poinformuje on o tym fakcie radę ministrów.

Opinie publiczna będzie mogła przeczytać o śmierci królowej w prasie – zostanie przygotowana specjalna informacja prasowa. Banery na rządowych witrynach zostaną zmienione na czarne okienka.

Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/
Królowa Elżbieta, książę Filip/ https://www.fakt.pl/

Co więcej, profile w mediach społecznościowych członków brytyjskiej rodziny królewskiej zostaną w tym czasie zablokowane, a na oficjalnej stronie rodziny królewskiej pojawi się specjalny komunikat o śmierci.

Jak będzie wyglądać ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II?

Msza pożegnalna będzie miała miejsce w katedrze św. Pawła w Londynie 10 dni po śmierci królowej. Podczas uroczystości premier Wielkiej Brytanii wygłosi mowę jako pierwszy, po nim głos zabierze książę Karol.

Najstarszy syn królowej i księcia Filipa przejmie oficjalnie królewski tron dzień po pogrzebie. Ciało królowej Elżbiety II spocznie obok jej męża, księcia Filipa.

Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com
Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com

Informacje na temat pogrzebu Elżbiety II były ściśle tajne. Jak informuje Daily Mirror, szef służby cywilnej Simon Case ma rozpocząć postępowanie w sprawie wycieku strzeżonych dokumentów.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN