Po pracy młode matki mają problem - z kim zostawić dziecko, jeśli zachoruje i nie będzie mogło uczęszczać do przedszkola?

Ponadto zdarzają się sytuacje, w których z różnych powodów po prostu niemożliwe jest zabranie dziecka do przedszkola. Dziadkowie też pracują, więc rodzina musi szukać niani, która jest trudna i droga.

Ale Turcja znalazła rozwiązanie tego problemu. Rząd opracował program o nazwie Narodowa Mobilizacja Pracy. Jego istotą jest to, że babcie zaangażowane w opiekę nad wnukami otrzymają wynagrodzenie od państwa.

W 2015 r. Utworzono kampanię, zgodnie z którą pracujące matki otrzymywały pomoc finansową od państwa, pod warunkiem współpracy z profesjonalnymi opiekunkami. Jednak w Turcji, w większości rodzin, to babcie wychowywały dzieci.

Wtedy rząd zdecydował, że lepiej jest udzielać pomocy finansowej babciom, które opiekują się wnukami w dni powszednie.

Tak więc, jeśli babcia przejdzie na emeryturę, taka „premia” nie będzie dla niej zbędna, ale jeśli nadal jest w wieku produkcyjnym, otrzyma wynagrodzenie, będąc ze swoimi ukochanymi wnukami. Zgadzam się, jest to sytuacja korzystna dla wszystkich!

Ten program ma na celu zwiększenie zatrudnienia matek. Babki przejmą większość obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem, podczas gdy mama będzie mogła pracować w pełnym wymiarze godzin.

Jak ci się podoba ten program?

Przypomnij sobie CZY PAPIEŻ FRANCISZEK ZREZYGNUJE Z TRONU PIOTROWEGO? RZEKOMĄ, PRZYSZŁĄ ABDYKACJĘ SKOMENTOWAŁ SEKRETARZ BENEDYKTA XVI

Jak informował portal „Zycie” TADEUSZ RYDZYK NIE CHCE MÓWIĆ O TYM GŁOŚNO. FAKT, KTÓRY UKRYWA MOŻE BUDZIĆ KONTROWERSJE

Zycie pisał również o SŁAWOMIR ŚWIERZYŃSKI ZMIENIŁ SIĘ NIE DO POZNANIA. JAK TERAZ WYGLĄDA WOKALISTA ZESPOŁU "BAYER FULL"