Jednak w weekend para rozdzieliła się w różnych kierunkach.

Książę Karol i księżna Kornwalii ukończyli wspólną część trasy po Nowej Zelandii - Camilla wróciła do Wielkiej Brytanii, a jej mąż pojechał na Tuvalu i Wyspy Salomona.

Clarence House, rezydencja członków brytyjskiej rodziny królewskiej w Westminster, powiedziała w oświadczeniu o podróży księcia i księżnej Kornwalii do Nowej Zelandii:

„Pod koniec trasy po Nowej Zelandii księżna powróci do Wielkiej Brytanii.

Książę wyruszy do Tuvalu, gdzie otrzyma oficjalne przyjęcie. Program jego Królewskiej Wysokości skoncentruje się na kwestiach środowiskowych, w szczególności na reakcjach lokalnych społeczności na zmiany klimatu ”.

Clarence House powiedział także: „Książę Karol zakończy wycieczkę wizytą na Wyspach Salomona, będzie to jego pierwsza wizyta na wyspach. Tam zbada organizację rybołówstwa na Pacyfiku.

Książę spotka się również z młodymi ludźmi, aby usłyszeć o pozytywnym wkładzie w dyskusję na temat zmian klimatu. ”

Pałac nie wyjaśnił formalnie, dlaczego Camilla nie poszła dalej z księciem Karolem. Jednak ostatnio sama księżna Kornwalii mówiła o swojej aerofobii w programie na kanale ITV.

Lot z Nowej Zelandii do Tuvalu i Wysp Salomona trwa około 20 godzin, a Camilla prawdopodobnie nie była gotowa na taką podróż. Książę Karol wróci do Wielkiej Brytanii i ponownie spotka się ze swoją żoną w przyszłym tygodniu.

Nawiasem mówiąc, para miała dość napięty harmonogram prac na trasie - udało im się odwiedzić winnicę Hunting Lodge, gdzie mieli specjalną degustację.

Księżna Camilla odwiedziła także East Tamaki Elementary School, a także wiele wycieczek do miast Nowej Zelandii - Christchurch, Wellington i Feilding.

Przypomnij sobie Pieniądze z funduszu dla niepełnosprawnych trafią do kieszeni lekarzy! Nowa poprawka do ustawy

Jak informował portal "Zycie" Takiej reakcji nikt się nie spodziewał. Pies czekał na niego przez 2 lata [VIDEO]

Zycie pisał również o Ewa Minge znów zaskoczyła wszystkich. Te zdjęcia mają ponad 30 lat