"Onet" podaje, że ówczesny trener Adama Małysza pewnego dnia zobaczył młodego sportowca siedzącego na krawężniku całego we łzach. Wszystko przez przeziębienie...

Nie wiedział, czy nie zakończy kariery, nim się w ogóle zaczęła

Małyszomania zaczęła się według mediów na przełomie 2000/2001 roku, gdy Adam Małysz zwyciężył Turniej Czterech Skoczni. W swojej karierze sportowej stał się mistrzem świata aż cztery razy. Cztery razy także zdobył Kryształową Kulę.

To wszystko mogło nigdy nie mieć miejsca przez pewien drobny szczegół, jaki wyszedł na jaw, gdy młody Adam Małysz miał się poddać badaniom na doping. Apoloniusz Tajner opowiedział o tym w obszernym wywiadzie.

Rany boskie, doktorze, przed świętami byłem przeziębiony i poszedłem do lekarza. Dał mi jakieś tabletki
- powiedział wówczas Adam Małysz, którego później trener znalazł płaczącego, siedzącego na krawężniku i totalnie załamanego. Na szczęście lek okazał się pozbawiony niedozwolonych substancji.

Niestety, istnieje wiele popularnych produktów dostępnych bez recepty, stosowanych na codzienne dolegliwości, które podczas zawodów mogą dać pozytywny wynik testu. Mówiąc dokładniej, wiele leków na przeziębienie i grypę oraz inhalatorów zawiera środki pobudzające, które są zabronione podczas zawodów.

Składniki, których należy unikać podczas rywalizacji lub zbliżania się do zawodów

*Pseudoefedryna, która otwiera drogi oddechowe, zmniejszając obrzęk i przeciwdziała senności wywołanej przez leki przeciwhistaminowe w produktach złożonych. Produkty te są sprzedawane za ladą w aptece.

*Lewometamfetamina lub propyloheksedryna, występujące w środkach do inhalacji do nosa. *Epinefryna, która jest dostępna jako inhalator z odmierzoną dawką lub tabletki sprzedawane w celu usunięcia przekrwienia płuc lub złagodzenia astmy.

Na szczęście lek na przeziębienie, które wówczas przepisano Adamowi Małyszowi nie zawierał tych substancji.

O tym się mówi: Władysław Balicki z drugiej edycji "Sanatorium Miłości" przeżył bolesne chwile. Co się stało

Zerknij: Skandaliczne zachowanie nastolatków na cmentarzu. Trzech nieletnich zatrzymała policja