"Pikio" donosi, że uwielbiana przez Polaków aktorka Stanisława Celińska, na potrzeby powstania książki szczerze wyznała, z czym zmaga się od wielu lat. Jej choroba nigdy się nie skończyła mimo, że ciężką pracą nad samą sobą zapobiegła jej objawom.

Dynamiczna kariera, "sodówka" i popularność, których nie udźwignęła

Jak sama przyznała, zdarzało się jej stawić na planie i grać swoją rolę pod wpływem alkoholu. Bywało też, że w ogóle nie pojawiała się w pracy, czego skutkami wcale się nie przejmowała.

(...) Za dużo dźwigałam. Zaczęło mi nie wychodzić to tu, to tam. I uciekłam w alkohol. Sodówa mi odbiła. Wydawało mi się, że zawsze będę cudna, młoda, śliczna, że będą propozycje. A jak zaczęłam zawalać, urwało się to i tamto, w końcu zrozumiałam, że cały czas trzeba walczyć o wszystko...

Stanisława Celińska/źródło: YouTube/Bartek Konopka
Stanisława Celińska/źródło: YouTube/Bartek Konopka

Choć wciąż towarzyszą jej obawy, pozostaje w trzeźwości fizycznej i mentalnej od wielu lat. Jak przyznała, "bestia nie spi", dlatego też stale unika wszystkiego, co zawiera alkohol, co o nim przypomina i co mogłoby obudzić tę bestię - alkoholizm.

Alkoholizm jest znany pod różnymi terminami, w tym nadużywaniem i uzależnieniem od alkoholu. Dziś określa się to jako zaburzenie związane z używaniem alkoholu. Występuje, gdy pijesz tak dużo, że twoje ciało w końcu staje się zależne od alkoholu lub uzależnia się od niego.

Kiedy tak się dzieje, alkohol staje się najważniejszą rzeczą w Twoim życiu. Osoby z zaburzeniami nadużywania alkoholu będą nadal pić, nawet jeśli picie powoduje negatywne konsekwencje, takie jak utrata pracy lub niszczenie relacji z ludźmi, których kochają. Mogą wiedzieć, że spożywanie przez nich alkoholu negatywnie wpływa na ich życie, ale często to nie wystarczy, aby przestali pić.

Niektórzy ludzie mogą pić alkohol do tego stopnia, że ​​powoduje to problemy, ale nie są fizycznie uzależnieni od alkoholu. Nazywało się to nadużywaniem alkoholu.

Stanisława Celińska bardzo cierpiała fizycznie po odstawieniu alkoholu, gdyż jej ciało domagało się stałej jego dawki. Wytrzymała bez picia 20 lat i wciąż utrzymuje swoją bestię w śpiączce...

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi