Siti Masfufah Wardah została przyjęta do szpitala w Probolinggo w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia z powodu przewlekłej cukrzycy i powikłań narządowych 18 sierpnia. O godzinie 18:00 stwierdzono zgon.Jej ciało zostało zabrane do domu rodzinnego godzinę później, aby krewni mogli ją oczyścić, zgodnie z tradycyjnymi islamskimi tradycjami pogrzebowymi.

Czym jest syndrom Łazarza

Jej ciało zostało zabrane do domu rodzinnego godzinę później, aby krewni mogli ją oczyścić, zgodnie z tradycyjnymi islamskimi tradycjami pogrzebowymi. Ale gdy zaczęli czyścić ciało, oczy Siti otworzyły się i obudziła się. Jej ojciec, zidentyfikowany jako 40-letni Ngasiyo, opisał szokujący moment, w którym jego córka wróciła z martwych.

A jej zamknięte oczy nagle się ponownie otworzyły. Odkryliśmy, że jej serce znowu biło, a jej ciało się poruszyło. Na miejsce zdarzenia wezwano lekarzy i zaczęli podawać Siti tlen, aby pomóc jej w oddychaniu.

Niestety godzinę później dziecko naprawdę zmarło. Rodzina dokończyła przygotowania do pogrzebu, by pochować dziewczynkę.

Zespół Łazarza, bardziej formalnie znany jako „autoreanimacja po nieudanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej”, jest uznanym zjawiskiem medycznym, w którym stwierdza się śmierć pacjenta po tym, jak wszystkie oznaki życiowe ustały i nagle powróciły do ​​życia.

Nazwany na cześć Łazarza, postaci biblijnej, który został przywrócony do życia przez Jezusa po czterech dniach śmierci, występuje bardzo rzadko. Osoby, które miały zespół Łazarza, to pacjenci z chorobami serca i pacjenci z obturacyjną chorobą dróg oddechowych.

Istnieje wiele teorii na temat tego, jak może wystąpić zespół Łazarza. Spontaniczna reanimacja może być spowodowana opóźnionym działaniem leków podawanych pacjentowi. Na przykład u pacjentów z chorobami serca może wystąpić opóźnienie efektów podania adrenaliny. U pacjentów z hiperkaliemią działanie wodorowęglanu może potrwać dłużej niż oczekiwano. Kiedy jednak te leki w końcu zadziałają, krążenie zostaje spontanicznie wznowione.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Wielka muzyczna gwiazda lat 60. odeszła. Kondolencje płyną z całego świata

Zerknij: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie