Koronawirus nie traci na mocy. Dane statystyczne są 1niepokojące. Na całym świecie giną miliony ludzi. Polska znajduje się na 15 miejscu. Od początku pandemii w naszym kraju życie straciło łącznie 21 160 zakażonych koronawirusem. Jak podaje Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób w przeciągu ostatnich dwóch tygodni wskaźnik zgonów w Polsce wynosi 16,5. Okazuje się, ze to jeszcze nie koniec. Choć wszyscy mieliśmy nadzieje na to, ze pandemia zbliża się ku końcowi. Coraz więcej specjalistów przewiduje jej trzecią falę, która ma przyjść na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Koronawirus YouTube TVP.INFO

Trzecia fala zachorowań na koronawirusa. Specjaliści przewidują kiedy może nastąpić

Jak podaje portal ABC zdrowie, który miał okazje porozmawiać zBartoszem Fiałkiem, który pracuje m.in. na szpitalnym oddziale ratunkowym, z początkiem nowego roku może czekać nas znaczy wzrost liczby zachorowań na COVID-19. Jak zdradza Bartosz Fiałek sytuacja, jaka spotka nas w styczniu i lutym będzie naprawdę tragiczna. Jak przewiduje medyk możemy mieć wówczas odczynienia z trzecia falą zachorowań na koronawirusa.

Koronawirus YouTube WP.PL

Aktualnie naukowcy opierają swoje przypuszczenia co do koronawirusa na modelu matematycznym, który zakłada zwiększoną liczbę zachorowań w okresie styczeń - luty. Jak dodaje specjalista w dziedzinie reumatologii, Przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, zakładania badaczy mogą nałożyć się z okresem wzmożonych zachorowań na grypę.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW