Bardzo często zdarza się tak, że jest wiele przeszkód na drodze do sukcesu: brak czasu, albo motywacji... I opuszczamy ręce. O krok od mety.

Jednak na szczęście są ludzie na tym świecie, którzy są tak wytrwali i zdecydowani, że chce się naśladować ich i podawać jako przykład. Jedna taka historia z pewnością Cię dziś zainspiruje. W końcu chodzi o delikatną dziewczynę o żelaznej woli. Jej sytuacja życiowa będzie Cię jednocześnie poruszać i inspirować.

Dzielna i wytrwała mimo poważnym ograniczeniom osiągneła niemożliwe


Kiedy Gabi Shull, uczennica z Missouri, miała zaledwie dziewięć lat, lekarze zdiagnozowali u niej straszną diagnozę: mięsak kościopochodny, złośliwy guz, którego komórki pochodzą z tkanki kostnej, którą niszczą.

Dziewczyna z protezami, screen YT
Dziewczyna z protezami, screen YT

Niestety, Gabi musiała pogodzić się z amputacją podudzia, po której lekarze przyczepili jej stopę i kostkę do uda. Ta decyzja pozwoliła Gebi zacząć chodzić dopiero rok później, a jeszcze rok później zająć się baletem.

Gabi, która ma teraz 14 lat, ma nadzieję, że da wspaniały przykład wszystkim znajdującym się w trudnej sytuacji i zainspiruje ich do tego, by nigdy się nie poddawać.

Gabi po raz pierwszy odkryła, że ​​coś jest nie tak po upadku podczas jazdy na łyżwach w styczniu 2011 roku. Rodzice nie zwrócili uwagi na kontuzję, ale gdy po dwóch tygodniach dziewczynka nie poczuła się lepiej, rodzice wszczęli alarm i zabrali córkę do szpitala na prześwietlenie.

Początkowo lekarze zakładali, że dziewczynka właśnie doznała złamania stresowego, ale po chwili, gdy uzyskano wyniki MRI, nie było wątpliwości, że Gabi ma raka.

„Poszliśmy do lekarza, który powiedział nam, że Gabi ma raka. Najwyraźniej jest to mięsak kościopochodny. Byliśmy w szoku. Musiał to powtórzyć kilka razy, bo nie mogłam w to uwierzyć.

Po prostu nie zdawałam sobie sprawy, że moje uszy słyszą wszystko prawidłowo. Gabi zapytała mnie, dlaczego jej się to przytrafiło. Powiedziałam, że czasami nawet dobre rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom i nikt nie wie dlaczego. Jednak musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przez to przejść ”- powiedziała Debbie, matka Gabi.

Gabi przeszła 3-miesięczny cykl chemioterapii w celu zredukowania guza do rozmiarów operacyjnych. Dziewczynce zaproponowano różne zabiegi, ale ostatecznie wybrano rotacyjną chirurgię plastyczną. Stosuje się ją, gdy wymagana jest amputacja nogi do połowy uda, ale goleń i stopa, obrócone o 180 stopni, łączone są z kością udową, a staw skokowy staje się nowym stawem kolanowym.

Taka operacja miała dać Gabi szansę na swobodne poruszanie się.

„Rozmawialiśmy o tym z Gabi i zaczęliśmy oglądać filmy, na których dzieci na obrotowych plastikowych rolkach wspinają się po skałach i jeżdżą na nartach wodnych” - wspomina matka Gabi.

„Dowiedzieliśmy się, że rotacyjne rozwiązania nie mają żadnych wad poza tym, jak wyglądają i jeśli możesz skupić się na jakości życia, a nie na wizualnej stronie problemu, osiągniesz cel i nic nie stracisz. To było ważne dla Gabi, ponieważ od zawsze uwielbia tańczyć”.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych przeprowadza się około 12 rotacyjnych operacji, więc nie można powiedzieć, że jest to bardzo powszechny zabieg chirurgiczny.

„Po amputacji nogi pierwszą rzeczą, której pragnęłam, było wstanie ze szpitalnego łóżka i nauczenie się normalnego chodzenia. Zawsze kochałam tańczyć, więc chciałam jak najszybciej nauczyć się chodzić.

To nie było proste. To było bardzo bolesne. Trudno było sprawić, by mój nowy staw kolanowy był ruchomy. Zajęło mi rok i pomagało mi kilku trenerów personalnych, zanim nauczyłam się stawiać kroki bez niczyjej pomocy. Rok później mogłam tańczyć na scenie ”- powiedziała Gabi.

„Rotacyjna chirurgia plastyczna pozwoliła mi zrozumieć, że mogę zrobić znacznie więcej, niż przypuszczałam”.

Teraz Gabi bierze udział w konkursach tanecznych, a jej przykład jest bardzo inspirujący dla trenera i innych tancerzy. Pomaga także innym poprzez Truth 365 („Truth-365”), kampanię w mediach społecznościowych, która pozwala dzieciom chorym na raka dzielić się swoimi doświadczeniami.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU