Obcy zawsze byli dla ludzi źródłem ciekawości i fascynacji, a co jakiś czas wychodzą na jaw nowe teorie i odkrycia. Teraz profesor z Harvardu twierdził, że obce istoty nawiedziły nasz Układ Słoneczny w 2017 roku, a kolejne są w drodze!

O co w tym wszystkim chodzi

W swojej nadchodzącej książce „Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth” Avi Loeb twierdzi, że obiekt, który niedawno zawędrował do naszego Układu Słonecznego, nie był tylko kolejną kosmiczną skałą, ale w rzeczywistości formą obcej technologii. Warto zauważyć, że ten nieznany obiekt kosmiczny został nazwany Oumuamua, co z grubsza tłumaczy się z języka hawajskiego jako „zwiadowca”.

Według New York Post, ten konkretny obiekt podróżował w kierunku naszego Układu Słonecznego z kierunku Vega, pobliskiej gwiazdy 25 lat świetlnych od nas i przechwycił płaszczyznę orbity naszego Układu Słonecznego 6 września 2017 roku.

Początkowo naukowcy myśleli, że jest to zwykła kometa, ale Loeb otworzył swój umysł na inną możliwość. Spojrzał na kosmiczną skałę pod innym kątem i odkrył szereg niezwykłych właściwości obiektu, w tym wymiary „Oumuamua”. Co więcej, był niezwykle jasny i co najmniej „dziesięć razy bardziej odbijał światło niż typowe [kamienne] asteroidy lub komety Układu Słonecznego”.

źródło: YouTube

Te anomalie skłoniły Loeba do przypuszczenia, że ​​mogą to być „kosmiczne śmieci”, które dawno temu służyły jako boja do nawigacji kosmicznej używana przez cywilizację ”. Jedynym sposobem poszukiwania [obcych cywilizacji] jest szukanie ich śmieci, jak dziennikarze śledczy którzy przeglądają śmieci celebrytów ”- mówi Loeb.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ta stara moneta z czasów PRL jest warta kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak ją rozpoznać

Zerknij tutaj: Kilka strategii radzenia sobie z zazdrością w związkach. Warto zadbać o relacje z "drugą połówką"

Nie przegap tego: Kolejne doniesienia o zakażonym duchownym. Media podają zatrważające liczby osób narażonych na zakażenie. O co chodzi