Wskazówki tak zwanego zegara końca świata przesunęły się w tym roku o 20 sekund, a teraz zegar pokazuje po raz pierwszy 100 sekund przed północą nuklearną. Zostało to stwierdzone w organizacji „Bulletin of Atomic Scientists”.

Jest to najbliższy czas do końca świata w historii zegarka.

„Teraz 100 sekund przed północą. Zbliżamy świat do katastrofy w ciągu kilku sekund - nie godzin, a nawet minut. To czas najbliższy Doomsday w historii godzin Doomsday ”- mówi Rachel Bronson, szefowa biuletynu.

Jednym z powodów, dla których posuwa się naprzód, jest rosnące zagrożenie nuklearne wynikające z konfliktu między USA a Iranem, zerwanie traktatu o rakietach średniego zasięgu między USA a Rosją oraz brak postępów w rozbrojeniu KRLD.

Według naukowców przyczyną rosnącego zagrożenia są również niewystarczające działania w zakresie zmian klimatu i nasilenie kampanii dezinformacyjnych w cyberprzestrzeni.

Zegarki Doomsday istnieją od 1947 roku.

Zostały pierwotnie ustawione na 23:53. Najspokojniejszym okresem był rok 1991: przed północą, która symbolizuje początek kataklizmu nuklearnego, zegar pokazywał 17 minut.

Zegarki Doomsday zmieniają się raz w roku. Od początku 2018 r. Zegarek stał o 23:58:00. Decyzję o przeniesieniu strzałów podejmuje Rada Biuletynów przy pomocy zaproszonych ekspertów.

Czy boisz się końca świata?

Przypomnij sobie ADOPTOWANY CHŁOPIEC PODAROWAŁ RODZICOM WYMARZONY DOM

Jak informował portal „Zycie” INTELIGENTNI LUDZIE STARZEJĄ SIĘ WOLNIEJ NIŻ WSZYSCY INNI. WŁAŚNIE DLATEGO

Zycie pisał również o CHCESZ, ŻEBY TWOJE DZIECI CIĘ DOCENIŁY? NIECH DZIAŁAJĄ DLA SIEBIE