Przypominamy, że już za kilka dni, a dokładnie z 2 na 3 czerwca nastąpią zmiany w częstotliwościach na jakich nadawana jest telewizja naziemna. Będą one dotyczyć jednak tylko kilku regionów naszego kraju.

Skąd takie zmiany?

Zmiana częstotliwości podyktowana jest wymogami Komisji Europejskiej. Jak informuje portal Wirtualna Polska dotychczasowa częstotliwość na jakiej nadawana była telewizja naziemna zostanie przejęta przez nowy standard telefonii komórkowej - 5G.

Jeśli jesteś posiadaczem nowego telewizora nie musisz się martwić, bowiem urządzenie powinno automatycznie znaleźć nową częstotliwość i pobrać kanały według nowych ustawień. J

Jednak w przypadku osób, które posiadają starsze odbiorniki telewizyjne konieczne może być manualne wprowadzenie nowych częstotliwości.

Dokładne informacje na temat zmian

„SAT Kurier” podał dokładne obszary, na których będą przeprowadzane zmiany częstotliwości w nocy z 2 na 3 czerwca. Są to:

  • MUX 1 - Elbląg (z k. 43 na 27), Koszalin (z 44 na 23), Świnoujście (z 58 na 21);
  • MUX 2 - Białogard (z k. 50 na 35), Elbląg (z 25 na 21);
  • MUX 3 - Białogard (z k. 60 na 38), Gdańsk (z 48 na 22), Jelenia Góra (z 49 na 24), Koszalin (z 23 na 48), Kraków (z 50 na 22), Piła (z 60 na 33);
  • MUX 4 - Gdańsk (z k. 52 na 25), Lębork (z 52 na 25);
  • MUX L4 - Świdnica, Wrocław (z k. 24 na 27).

Kolejne zmiany w częstotliwościach nadawania telewizji naziemnej będą przeprowadzane w nocy z 29 na 30 czerwca. Sukcesywnie etapy będą przeprowadzane aż do 30 czerwca 2022 roku.

Jak się okazuje zmiany dotkną także standardu w jakiej nadawana jest telewizja naziemna w naszym kraju. Obecnie kupując nowe odbiorniki powinniśmy zwrócić uwagę czy obsługują one standard DVB-T2/HEVC i HbbTV 2.0.1. W innym przypadku już niedługo możemy mieć problem z odbiorem telewizji naziemnej.

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Na portalu „Życie” pisaliśmy również: WICEMINISTER ZDROWIA NIE MA DOBRYCH INFORMACJI O LEKU, W KTÓRYM POKŁADANO WIELKIE NADZIEJE. WIELE KRAJÓW WYCOFUJE GO ZE SZPITALI