Chociaż z pewnością wiemy dziś o Jowiszu i Saturnie znacznie więcej, niż ktokolwiek inny 800 lat temu, pragnienie zaczerpnięcia znaczenia z ciał niebieskich i zastosowania go w sprawach ziemskich nie zniknęło.

Instynkt jest podłączony na stałe; dlatego widzimy zwierzęta w kształtach chmur cumulusowych, twarze w kraterach na Księżycu - i to znaczy na dwóch jasnych planetach na nocnym niebie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Iza Bela (@czarna_wrona08)

W chwilach kryzysu i niepokoju potrzeba szukania wyjaśnień wszędzie jest szczególnie silna. To jeden z powodów, dla których astrologia widziała takie odrodzenie wśród milenialsów w ostatniej dekadzie.

21 grudnia 2020 roku dwie znaczące w układzie planety spotkały się znowu

Ostatni raz planety pojawiły się tak blisko i można je było zobaczyć z ziemi w 1226 roku. Nauka i cud są zjednoczone na naszym nocnym niebie w te święta. Pierwsza gwiazda bożonarodzeniowa od prawie 800 lat pojawiła się na naszym nocnym niebie w ostatnich tygodniach grudnia, począwszy od przesilenia zimowego 21 grudnia.

To, co jest znane jako „Gwiazda Bożonarodzeniowa”, to zrównanie dwóch olbrzymów - Jowisza i Saturna - aby stworzyć promienisty punkt światła, który wyglądał na duży, ponieważ był bliżej Ziemi niż te planety normalnie się zbliżają. Internet zalały zdjęcia i filmy z tego wydarzenia.

kkkk

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez li (@li_spc_)

Widzieliście Gwiazdę Betlejemską na własne oczy?

O tym się mówi: Dziwne zjawisko na autostradzie. Kierowcy nie mieli pojęcia, co ich za chwilę spotka

Zerknij tutaj: Kolejna tajemnica serialu "Czterej pancerni i pies" wyszła na jaw. To zaskoczenie dla wielu fanów

Nie przegap tego: Europa będzie musiała zmagać się z kolejnym zagrożeniem? Pojawiły się nowe, groźne owady