Badacze ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili eksperyment na ponad 40 tysiącach Amerykanek. Badanie, które trwało aż 6 lat, wskazuje, że kilka czynników może wpływać na wzrost wagi. Jakie konkretnie?

Czy jakość snu wpływa na nasze zdrowie i sylwetkę?

Jak donoszą naukowcy z JAMA Internal Medicine , kobiety które spały przy włączonym świetle lub włączonym telewizorze, są bardziej narażone na problemy z otyłością i ze zdrowiem. Światło, które pochodzi z lamp i telewizora zaburza higienę naszego snu.

Sen. Źródło: buzz.gazeta.pl
Sen. Źródło: buzz.gazeta.pl

National Health Service podaje, że zakłócenia snu i niedbałość o jego higienę mogą wpłynąć na procesy metaboliczne naszego organizmu. W konsekwencji zakłócenia snu mogą przyczynić się do wzrostu wagi.

Zdaniem amerykańskich naukowców jakość snu i metabolizm mają ze sobą wiele wspólnego

Reasumując, wysokiej jakości sen jest kluczem do zdrowia. Lekarze na całym świecie nie przestają o tym mówić. Warto więc przed pójściem do łózka wyłączyć sprzęt elektroniczny i spać w ciszy i spokoju. Dzięki temu nie tylko będziemy bardziej wypoczęci, ale również dobrze to wpłynie na nasz metabolizm.

Sen. Źródło: wsieci24.pl
Sen. Źródło: wsieci24.pl

Badania amerykańskich naukowców dotyczące wpływu światła pochodzącego z lamp i telewizorów na nasz metabolizm, nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone. Jest jednak wiele przypuszczeń, żenaukowcy z JAMA Internal Medicine mają rację w tej kwestii.

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY