Jednym z najbardziej energożernych urządzeń w naszym domu jest lodówka. To właśnie ona pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To dobra okazja, by przyjrzeć się wykorzystaniu energii elektrycznej w naszych domach. Jej zużycie można bowiem znacznie ograniczyć, jeśli wprowadzimy do naszego życia kilka zmian. Co więcej, nieprawidłowe ładowanie może uszkodzić także nasz sprzęt. Co więc robić?

Jak poprawnie ładować telefon?

Większość smartfonów Posiada technologię tak zwanego szybkiego ładowania. Krążyć przedniej wiele mitów. Jednym z nich jest ten mówiąc o tym, że długie ładowanie telefonu może uszkodzić jego baterie. Czy tak jest naprawdę?

Jak się okazuje baterie we współczesnych telefonach są tak skonstruowane, że nie da się ich przeładować. Jak podaje interia, trzymając telefon pod ładowarką przez długi czas nie można go uszkodzić. Znajdujące się w nim akumulatory posiadają system, który po naładowaniu baterii odcina ładunek elektryczny. Telefon można uszkodzić przegrzewając go, czyli ładując np. na słońcu.

Smartfony podbiły świat! / home.bt.com
Smartfony podbiły świat! / home.bt.com

Jak się okazuje trzymanie telefonu przez długi czas pod Ładowarką nie przynosi żadnych skutków ubocznych dla jego baterii. Niestety taka praktyka może odbić się na naszym portfelu. Dlatego też warto korzystać z najnowszych technologii takich jak np. zdalnie sterowane inteligentne gniazdko. Te niewielkie urządzenia mierzą zużycie prądu podłączonych do nich sprzętów. Dzięki temu łatwiej sprawdzisz, które urządzenia pożerają najwięcej prądu w Twoim domu.

Ponadto pracą inteligentnych gniazdek możesz zarządzać zdalnie. Oznacza to, że będąc w pracy, możesz odłączyć zasilanie zbędnych urządzeń, które zapomniałeś wypiąć z kontaktu.

Aplikacje na smartfony mogą być szkodliwe!/scrren Pikrepo

Jak informował portal "Życie": TRUDNA SYTUACJA GWIAZDY „STULECIA WINNYCH”. AKTORKA ROBI WSZYSTKO, BY ODZYSKAĆ DAWNY WYGLĄD, MAŁO NIE STRACIŁA OKA, CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: JAK POTOCZYŁY SIĘ LOSU MAGDALENY MIKOŁAJCZAK-OLSZEWSKIEJ? WIELKA GWIAZDA TVP POŻEGNAŁA SIĘ Z TELEWIZJĄ W DZIWNYCH OKOLICZNOŚCIACH