Na liście sfer życia publicznego, których ma dotknąć Nowy Ład są m.in. zdrowie, edukacja, praca, rodzina czy ochrona środowiska. Na co mogą liczyć emeryci?

Program Nowy Ład może przynieść wiele radości seniorom

Polacy od jakiegoś czasu zastanawiali się, czego będzie dotyczyć program Nowego Ładu. Okazuje się, że w programie Rodzina 500 plus wprowadzone zostaną istotne zmiany.

Emeryci/ YouTube @ APROPO ART film

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapowiedziało program, który wejdzie w życie już 1 stycznia. To Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zapewni rodzicom dodatkowe 400 złotych na dziecko. Kwota będzie musiała zostać przeznaczona na konkretny cel - żłobek lub pobyt w klubie dziecięcym, czy na dziennego opiekuna.

Na co mogą liczyć emeryci?

Rząd nie zapomniał również o emerytach. Okazuje się, że w programie Nowy Ład zaplanowano prawdziwą rewolucję podatkową! Dzięki niej dużo zyskaliby właśnie seniorzy.

Emeryci pobierają świadczenie nie wyższe niż 2500 zł brutto, czyli około 2080 zł netto), nie musieliby płacić podatku. Dzięki temu w kieszeniach emerytów zostałoby co miesiąc od 50 do 186 zł.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Nie zapominajmy jednak, że program Nowego Ładu wciąż nie został uchwalony, więc los przyszłych emerytur jest w rękach polityków.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO BIOLOGICZNEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40-STYCH URODZIN