Nie ma wątpliwości, co do tego, że czwarta fala pandemii koronawirusa dotknie także nasz kraj. Czy to oznacza, że uczniowie znów wrócą do nauczania zdalnego?

Sytuacja nie jest taka łatwa!

Oczywiście kontynuowanie nauki stacjonarnej w szkołach byłoby możliwe, gdyby jak najwięcej uczniów zostało zaszczepionych. Okazuje się jednak, że dyrektorzy nie są uprawnieni do tego, aby pytać kto przyjął szczepionkę.

Jak przypomina portal Radio Zet, osoby w wieku 16 – 17 lat mogły szczepić się już od maja, natomiast w czerwcu ruszyły szczepienia dla młodzieży powyżej 12 roku życia. Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje jednak, że z przywileju szczepienia skorzystało zaledwie 30% osób w wieku od 12 do 18 lat! Jak zatem będzie wyglądać nauka podczas czwartej fali?

- Zasady, które mają obowiązywać od września jak maseczki na korytarzach, czy dystans, to pozorowane zabezpieczenia, pełnego bezpieczeństwa to nie da, bo uczniowie muszą wyjść na przerwę, dojechać do szkoły - zaznacza dyrektor III LO w Lublinie – Grzegorz Lech.

Szkoły będą szczepić!

Warto zaznaczyć, że minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że nauka ma być prowadzona w trybie stacjonarnym. Takie są plany przynajmniej co do początku września. Finalnie okazuje się jednak, że dyrektorzy nie mają informacji o tym, ilu uczniów w ich szkole przyjęło szczepienia i czy lekcje stacjonarne będą bezpieczne.

Gorsza sytuacja niż w liceach, jest w szkołach podstawowych. Tam zaszczepionych uczniów jest zdecydowanie mniej, wynika to przede wszystkim z tego, że niezaszczepieni rodzice nie chcieli szczepić swoich dzieci.

Jak się okazuje Ministerstwo Edukacji i Nauki zaplanowało na pierwszy tydzień września przeprowadzenie akcji informacyjnych w szkołach w całym kraju. Będą one oczywiście dotyczyły szczepień przeciwko koronawirusowi. W drugim tygodniu września w szkołach zbierane będą natomiast deklaracje od rodziców oraz zgody na szczepienia. Od 13 września mają natomiast ruszyć szczepienia uczniów w cały kraju!

Jak informował portal "Życie Polska": PREZYDENT WARSZAWY POGRATULOWAŁ SUKCESU ANICIE WŁODARCZYK! RAFAŁ TRZASKOWSKI NIE SPODZIEWAŁ SIĘ JEDNAK TAKIEJ REAKCJI INTERNAUTÓW

Przypomnij sobie: CESARSKIE CIĘCIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ NIEPOMYŚLNIE DLA MATKI. SYNEK KOBIETY DO DZIŚ NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ Z TYM, CO SIĘ WYDARZYŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: ROBERT LEWANDOWSKI W OGNIU KRYTYKI. TAKICH SŁÓW NIE OCZEKIWAŁ. CO SIĘ STAŁO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TO NIE KONIEC KONFLIKTU POMIĘDZY SYNEM KRZYSZTOFA KRAWCZYKA, A RODZINĄ MUZYKA. JAK ZAKOŃCZY SIĘ CAŁA SPRAWA