Znana polska aktorka filmowa i teatralna, piosenkarka i działaczka społeczna, od lat udziela się charytatywnie. W 2002 roku, załozyła wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem fundację "Akogo?", która działa na rzecz dzieciaków, które potrzebują rehabilitacji po poważnych neurologicznych urazach.

Jej marzenie właśnie się spełnia

Po raz pierwszy opowiedziała publicznie o stanie zdrowia swojej córki w lutym 2001 roku. Chciała tym samym nagłośnić istniejący w Polsce problem śpiączki. Przypomnijmy, że 11 maja 2000roku, córka aktorki Aleksandra zakrztusiła się tabletką, w wyniku czego straciła przytomność i już jej nie odzyskała. Jej zdruzgotana mama zapragnęła wybudować przy Centrum Zdrowia Dziecka Klinikę Neurorehabilitacyjną „Budzik”, której uroczyste otwarcie odbyło się 7 grudnia 2012 roku.

Walcząc wciąż o godną pomoc dla potrzebujących, aktorka Ewa Błaszczyk postanowiła pójść o krok dalej i stworzyć taki sam "Budzik", ale dla dorosłych.

Fundacja "Akogo?" zakasała rękawy, co umożliwiło jej sfinansować budowę budynku nowiuteńkiej kliniki "Budzik" dla dorosłych w sąsiedztwie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie - Mamy plany, żeby jesienią w 2022 roku oddać ten budynek i żeby się tu znaleźli pierwsi pacjenci, wszystko idzie do tej pory dobrze - opowiedziała aktorka.

Nam pozostaje trzymać kciuki za wielkie przedsięwzięcia zarówno fundacji "Akogo?", jak i samej Ewy Błaszczyk, która od lat niestrudzenie działa na rzecz słabszych i potrzebujących pomocy.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Poszukiwania Jacka Jaworka nadal trwają. Jest nagroda za pomoc w złapaniu podejrzanego o dokonanie zbrodni na bracie i jego rodzinie

Zerknij: Poruszająca historia małych bohaterów. Szybka reakcja rodzeństwa pozwoliła uratować ich mamę. Co się wydarzyło