Jak podaje portal Goniec, ostatnio Donald Tusk brał udział w rozmowie na żywo, podczas której internauci zadawali politykowi pytania. Jedno z nich dotyczyło sytuacji związanej z atakami na punkty szczepień w całym kraju.

Mocne słowa polityka!

Okazuje się, że Donald Tusk jest mocno zaniepokojony tą sprawą. W odpowiedzi na pytanie o zuchwałe ataki na miejsca, w których wykonywane są szczepienia na koronawirusa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego.

- Jestem w szoku, że rząd polski, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński - nie dlatego, że to jest mój główny oponent, ale dlatego, że to wicepremier ds. bezpieczeństwa - od samego początku tego kryzysu szczepionkowego milczy, nabrał wody w usta, nie robi nic, żeby wyjaśnić tę sytuację – powiedział Donald Tusk.

Nie da się ukryć, że Donald Tusk wykorzystuje każdą sytuację, aby wytknąć błędy w postępowaniu opozycji. Jednak faktycznie, od czasu ataków na punkty szczepień przeciwko koronawirusowi, Jarosław Kaczyński nie zabrał głosu na ten temat, ani nie podjął działań, na które czekało wiele osób.

Jakie kroki podejmą rządzący?

Polityk dodał także, żeby Jarosław Kaczyński wyszedł do ludzi i skoro jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo, podjął jakieś działania, które zminimalizują takie ataki.

Warto przypomnieć, że głos na temat ataków na punkty szczepień zabrał już minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki. Jednak podczas swoich wypowiedzi tylko ogólnikowo zaznaczali, że takie ataki będą karane. Na ten moment nie jest jednak wiadomo o tym, aby ktokolwiek z agresorów został ukarany.

Jak informował portal "Życie Polska": TO NIE KONIEC KONFLIKTU POMIĘDZY SYNEM KRZYSZTOFA KRAWCZYKA, A RODZINĄ MUZYKA. JAK ZAKOŃCZY SIĘ CAŁA SPRAWA

Przypomnij sobie: BOHATERKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” PRZYJĘŁA OŚWIADCZYNY UKOCHANEGO. AGATA POKAZAŁA PIERŚCIONEK I NARZECZONEGO. PRZEŻYWA TERAZ NIESAMOWITY CZAS

Portal "Życie Polska" pisał również: CESARSKIE CIĘCIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ NIEPOMYŚLNIE DLA MATKI. SYNEK KOBIETY DO DZIŚ NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ Z TYM, CO SIĘ WYDARZYŁO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: W TRAKCIE REMONTU ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA DOKONANO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA. ROBOTNICY ONIEMIELI NA NIEZWYKŁY WIDOK. CHODZI O MALOWIDŁA ZE ŚREDNIOWIECZA