W czwartek, 2 września 2021 roku odszedł w wieku 67 lat ksiądz Zdzisław Sochacki. Jego śmierć obwieścił dźwięk dzwonu Zygmunt. Smutną wiadomością podzielił się także między innymi abp Marek Jędraszewski.

Media obiegła informacja o śmierci ważnego Polaka

Według medialnych doniesień, ks. prałat Zdzisław Sochacki spędził kilka dni w szpitalu, zanim odszedł. Archidiecezja Krakowska na swojej oficjalnej stronie na Facebooku opublikowała smutną informację o odejściu księdza prałata - To jest moje życzenie, by katedra odgrywała wielką rolę w życiu każdego kapłana – mówił ks. prałat Zdzisław Sochacki w wywiadzie udzielonym w ubiegłym roku klerykom Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej. Proboszcz Katedra na Wawelu zmarł we czwartek 2 września w wieku 67 lat.

Ksiądz prałat przyszedł na świat w Suchej beskidzkiej w 1954 roku. Po ukończeniu studiów na Papieskim Wydziale Teologiczny, za pośrednictwem kardynała Franciszka Macharskiego przyjął święcenia kapłańskie. Jego losy sprowadziły go do Bielska-Białej, gdzie pełnił funkcję wikariusza w parafii Chrystusa Króla. Pełnił też posługę wikariusza w Zakopanem w parafii Najświętszej Rodziny. Na Wawel do Parafii Archikatedralnej trafił na probostwo w 2007 roku.


YouTube/Archidiecezja Krakowska

O tym się mówi: Baba Vanga przewidziała przyszłość aż do 2079 roku. Co nas jeszcze czeka w 2021 roku

Zerknij: Podczas ostatniego pożegnania z mężem jego żona zrobiła coś zaskakującego. Nie mogła postąpić inaczej