Matka sześcioletniego chłopca zdradziła, jak wyśmiewają go nieznajomi z powodu oszpecenia spowodowanego atakiem dwóch rottweilerów. Ryder Wells został zaatakowany przez dwa 45-kilogramowe rottweilery, gdy miał zaledwie 21 miesięcy i został trwale oszpecony po 50 operacjach rekonstrukcji twarzy.

Twarz chłopca przestała istnieć

źródło: YouTube/News

Zraniony maluch stracił cały prawy policzek, dolną powiekę, 75% warg, miał zmiażdżone zęby, złamane ramię i przebite prawe płuco. Przemawiając w pewien czwartek, jego zrozpaczona mama, 31-letnia wówczas Brittany, opowiedziała, jak nieznajomi na ulicy wygłaszali nieprzyjemne komentarze na temat młodzieńca, a nawet został nazwany „potworem” na placu zabaw.

Asystentka nauczyciela powiedziała: „Na początku było okropnie, bo nawet dorośli się gapili. Przez pierwszy rok nie miał twarzy po jednej stronie, ponieważ miał dwa nieudane przeszczepy skóry. „Kiedy idziemy do parku, pojawia się dziecko, które wskazuje i krzyczy na niego „potwór”, zanim ucieknie. Pewnego dnia na zakupach ktoś krzyknął na niego „fuj”. „To trudne i jako rodzicowi łamie mi serce, że po tym wszystkim, przez co przeszedł, ludzie nie zawsze są mili z powodu czegoś, na co nie może wpłynąć".

Jest takim wojownikiem, że nic go nie powstrzymuje. Ryder został zaatakowany przez rottweilery przyjaciela rodziny w 2015 roku i spędził 14 godzin na operacji po tym, jak został przewieziony do szpitala. Medycy ostrzegli Bretanię, by przygotowała się na najgorsze, ale mimo oczekiwań lekarza Ryder przeciwstawił się przeciwnościom losu, ucząc się jeść i pić, uczęszczając do przedszkola.

Mama dwójki dzieci z Granite Falls w Karolinie Północnej powiedziała: „Stało się to tak szybko. Odwiedzaliśmy przyjaciół i mieli psy wielkością sięgające do kolan. „Jedliśmy śniadanie, a Ryder wracał do swoich zabawek i szedł po bekon, a potem zniknął. „Wyjrzałam przez okno, a on leżał twarzą w dół w ogrodzie. „Miał na sobie piżamę, która została całkowicie podarta, więc po prostu miał na sobie rękaw. Kiedy go podnieśliśmy i obróciliśmy, jego twarz po prostu zniknęła".

„Był już wcześniej w pobliżu tych psów i nic im nie przeszkadzało, więc nie wiem, co się stało. „Lekarze powiedzieli, że zrobią, co mogą, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie dobrze. „Powiedzieli, że to cud, że wciąż tu jest, ponieważ był taki mały, a obrażenia były tak poważne".

„Musiał mieć tracheostomię z powodu przebitego płuca i myśleli, że psy tak głęboko wgryzły się w jego czaszkę, że zostanie sparaliżowany”. Oczekuje się, że Ryder będzie miał jeszcze więcej operacji do czasu osiągnięcia pełnej dojrzałości, w tym rekonstrukcję nosa i prace dentystyczne w celu zastąpienia zmiażdżonych zębów. Brittany wypowiada się, aby zwiększyć świadomość wpływu zastraszania na osobę ze zniekształceniem twarzy, ponieważ Ryder ma rozpocząć naukę w pierwszej klasie we wrześniu. Powiedziała: „Wie, że ludzie o nim mówią, ale niewiele mówi. Nosi okulary i czapkę, a czasami zwiesza głowę, żeby ukryć twarz.

YouTube/wochet News

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Znane są kulisy ślubu Anny Cieślak z 25 lat starszym Edwardem Miszczakiem. Fala krytyki wylała się na aktorkę. O co chodzi

Zerknij: Anna Dymna przeżywała bardzo trudne chwile. Jej życie to seria bolesnych momentów i artystycznych wzlotów. Dzisiaj obchodzi ważną okazję. O co chodzi