Polacy z utęsknieniem czekali na ściąganie kolejnych obostrzeń. Wśród tych najbardziej wyczekanych znajdują się te dotyczące otwarcia restauracji i lokali gastronomicznych.

Wielkie otwarcie restauracji i lokali gastronomicznych

W końcu głosy Polaków zostały wysłuchane i rząd zdecydował o otwarciu 15 maja ogródków lokali gastronomicznych, barów i pubów. Informacja ta niezwykle ucieszyła Polaków, którzy tłumnie wybrali się do lokali.

Jednak pogoda nie zawsze sprzyja na ogródkową ucztę, dlatego wciąż czekano na całkowite otwarcie lokali. Rząd podjął decyzję, że od 28 maja będzie można zjeść posiłek również wewnątrz restauracji.

Restauracja. Źródło: youtube.com
Restauracja. Źródło: youtube.com

Oczywiście wciąż obowiązuje reżim sanitarny – można zajmować co drugi stolik, a odstępy pomiędzy nimi muszą wynosić co najmniej 1,5 metra. Ponadto klienci mogą ściągnąć maseczkę dopiero przy stoliku.

Jeden z właścicieli opowiedział o zmianach, które zaszły w okresie lockdownu

W czasie lockdownu wiele się jednak zmieniło. Niektórzy pracownicy stracili pracę i zdążyli się już nawet przebranżowić. Teraz kelnerzy, czy pomoc kuchenna znaleźli stałą pracę w transporcie, czy firmach kurierskich.

Lockdown źle wpłynął również na właścicielu. Wiele lokali niestety nie miało wystarczająco dużo klientów zamawiających jedzenie na wynos i zbankrutowało.

Restauracja. Źródło: youtube.com
Restauracja. Źródło: youtube.com

Są jednak i tacy, którym udało się przetrwać i… nie zwolnili w tym trudnym czasie żadnego pracownika! Jednym z nich jest pan Tadeusz Landa, właściciel restauracji „Stefa” w Warszawie.

Mężczyzna wyznał, że w czasie lockdownu było naprawdę ciężko. Nie chciał jednak pozbawić pracy swoich zaufanych ludzi. Dlatego obniżył im nieco pensję i robił wszystko, co w jego mocy, by biznes się dalej kręcił.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO