Boże Ciało jest świętem, podczas którego wierni tłumnie wyruszają na ulice wsi i miast w procesjach. Przez całą drogę się modlą i zatrzymują się przy, specjalnie przygotowanych na tą uroczystość, ołtarzach.

Jednak ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, w tym roku święto Bożego Ciała będzie musiało wyglądać nieco inaczej. Co nas czeka?

Uroczystość Bożego Ciała ponownie będzie wyglądać inaczej niż zwykle

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, już niebawem – święto przypadnie na czwartek, 4 czerwca. Ze względu na złagodzone obostrzenia, obchodzenie go będzie mogło przebiegać na tyle tradycyjnie, na ile to możliwe, jednak już teraz Kościół zapowiada pewne zmiany.

Boże Ciało. Źródło: youtube.com
Boże Ciało. Źródło: youtube.com

Duchowni przypominają, że obowiązują pewne zasady bezpieczeństwa. Obecnie w Kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Każdy musi stosować się do nakazu zasłaniania ust i nosa oraz utrzymywania 1,5-metrowych odstępów.

Czy wierni będą mogli brać udział w procesjach?

W wielu parafiach zrezygnowano z tradycyjnych procesji z okazji uroczystości Bożego Ciała. Na terenie archidiecezji warszawskiej organizacja procesji zależy od proboszcza danej parafii.

W Warszawie, Częstochowie, czy Kielcach nie odbędą się tradycyjne procesje po ulicach miast, a jedynie uroczystości wokół kościołów.

Boże Ciało. Źródło: youtube.com
Boże Ciało. Źródło: youtube.com

Na odważniejszy krok zdecydowali się biskupi Krakowa i Poznania. Tam odbędzie się tradycyjna procesja z okazji Bożego Ciała.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO