Elżbieta Rafalska jest pomysłodawczynią programu socjalnego 500 plus w Polsce. Kobieta jest również euro posłanką i zasiada w Europarlamencie już od dwóch lat. Od 2019 roku pani polityk pobiera również świadczenie emerytalne.

Kosmiczna emerytura Elżbiety Rafalskiej

Jak wynika z opublikowanego oświadczenia majątkowego, Elżbieta Rafalska nie może narzekać na brak pieniędzy. Roczne świadczenie emerytalne Elżbiety Rafalskiej w 2020 roku wynosiło 58,713,65 zł.

Oznacza to, że pani polityk otrzymuje blisko 5 tysięcy zł emerytury miesięcznie, co znacznie przekracza przeciętne wysokości świadczeń.

Elżbieta Rafalska. Źródło: youtube.com
Elżbieta Rafalska. Źródło: youtube.com

Najniższe świadczenie emerytalne w Polsce wynosi 1250,50 zł, a przeciętne 2,5 tys. zł. Oczywiście wysokość emerytury jest zależne od wielu czynników – zarobki, przepracowane lata, czy wiek, w którym przechodzi się na emeryturę. Elżbieta Rafalska ma 65 lat.

Jakie świadczenie pobiera minister od 500 plus?

Co ciekawe, Elżbieta Rafalska nie zajmowała się w życiu tylko politykom. Kobieta między innymi była nauczycielem akademickim w AWF w Gorzowie Wielkopolskim oraz wizytatorem w kuratorium oświaty.

Pod koniec lat 90. otrzymała stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej. Ponadto była również wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Elżbieta Rafalska. Źródło: youtube.com
Elżbieta Rafalska. Źródło: youtube.com

Emerytura nie jest jednak jedynym źródłem dochodu Elżbiety Rafalskiej. Pani polityk otrzymuje również wypłatę za pełnienie funkcji w Parlamencie Europejskim.

W 2019 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska otrzymała 70 916 głosów, dzięki czemu otrzymała mandat eurodeputowanej IX kadencji.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO