W minioną sobotę rząd opublikował oficjalne założenia nowego programu społeczno – gospodarczego o nazwie Polski Ład. Nie da się jednak ukryć, że od początku program budzi wiele kontrowersji. Polacy mają także wiele pytań dotyczących szczegółów nowych założeń.

Spotkanie z premierem

Według informacji przekazanych przez portal Goniec, w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki prowadził spotkanie online poprzez platformę Facebook. To właśnie podczas tego spotkania możliwe było zadanie premierowi wielu pytań dotyczących nowego programu rządu.

Okazuje się, że Polacy zainteresowani byli podniesieniem zasiłku pogrzebowego. Jak doskonale wiemy obecnie zasiłek ten wypłacany jest w wysokości 4 tysięcy złotych, a koszty związane z pogrzebem są dużo wyższe.

Polacy nie są zadowoleni z takiego rozwoju spraw

Premier Mateusz Morawiecki nie miał jednak dla Polaków dobrych wiadomości. Okazuje się bowiem, że na ten moment rząd nie zamierza podnieść wysokości zasiłku pogrzebowego, ani nie planuje wprowadzenia żadnego innego dodatku przeznaczonego na pochówek bliskiej osoby.

– Biorąc pod uwagę siłę nabywczą złotówki, mamy zasiłek na bardzo przyzwoitym poziomie i nie mamy zamiaru go zmieniać – zaznaczył premier podczas rozmowy.

Okazuje się jednak, że już niebawem o zasiłek pogrzebowy będzie można wnioskować w formie on – line, co znacznie ułatwi realizację wszystkich niezbędnych procedur.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY TAKI POMYSŁ SPODOBA SIĘ POLAKOM? JAROSŁAW KACZYŃSKI ZASUGEROWAŁ, KTO MÓGŁBY ZOSTAĆ KANDYDATEM W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH PREZYDENCKICH

O tym się mówi w Polsce: EMERYCI MAJĄ NADZIEJĘ NA ZNACZNIE WYŻSZE EMERYTURY. CZY POLSKI ŁAD FAKTYCZNIE POPRAWI SYTUACJĘ MATERIALNĄ SENIORÓW

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITY NOWORODEK PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT! PERSONEL MEDYCZNY ORAZ RODZICE BYLI ZASKOCZENI ROZMIARAMI MALUCHA

Z życia gwiazd: JEST DECYZJA O UDZIALE RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO W EUROWIZJI. CZY POLSKA WEŹMIE UDZIAŁ W KONKURSIE