Tą sprawą wiele lat temu żyła cała Polska. Tomasz Komenda, choć był niewinny, został skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi z Miłoszyc pod Wrocławiem.

Lata trwała sądowa batalia o udowodnienie niewinności mężczyzny i nareszcie się udało – Tomasz Komenda wyszedł z więzienia, w którym niezasłużenie przesiedział łącznie 18 lat.

Od chwili opuszczenia zakładu karnego mężczyzna mógł liczyć na wsparcie rodziny i nawet dostał ofertę pracy od braci Collins w ich fundacji.

Tomasz Komenda zakończył swoją pracę w fundacji braci Collins

Do zbrodni, za którą posądzony został Tomasz Komenda, doszło w 2000 roku, a Komenda został wówczas aresztowany i skazany niesłusznie za zabójstwo i gwałt 15-latki.

Batalia sądowa o uwolnienie mężczyzny i uniewinnienie trwała lata, jednak wreszcie w 2018 roku udało się uzyskać akt sądowy, dzięki czemu Tomaszowi Komendzie udało się wyjść z piekła.

Sprawa jednak się wtedy nie zakończyła. Tomasz Komenda zawalczył o odszkodowanie za poniesione straty moralne związane z niesłuszną odsiadką.

Rafał Collins zdradził, czym obecnie zajmuje się Tomasz Komenda

Mężczyzna uzyskał prawie 13 milionów złotych odszkodowania. Kwota jest naprawdę zawrotna, ale w końcu nikt nie wróci mu już 18 lat życia, które niesłusznie spędził za kratami.

Tomasz Komenda / YouTube: Superwizjer TVN
Tomasz Komenda / YouTube: Superwizjer TVN

Po otrzymaniu pieniędzy mężczyzna zrezygnował z pracy u braci Collins i cieszy się tym, czego nie miał przez tak długi czas – wolnością! Rafał Collins zdradził, że Tomasz Komenda obecnie spędza czas z rodziną i cieszy się życiem.

Ponadto mężczyzna zapewnił, że Komenda jest bardzo bliski pracownikom fundacji i zawsze może liczyć na ich pomoc i wsparcie.

a także walczy To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO