Polacy z utęsknieniem czekali na ściąganie kolejnych obostrzeń. Wśród tych najbardziej wyczekanych znajdują się te dotyczące otwarcia restauracji i lokali gastronomicznych.

Czy w następnych dniach liczba zarażonych wzrośnie?

W końcu głosy Polaków zostały wysłuchane i rząd zdecydował, że od 15 maja otwarte zostaną ogródki lokali gastronomicznych, barów i pubów. Z tego powodu najbardziej ucieszyli się mieszkańcy stolicy, którzy tłumnie wyszli na ulice miasta.

Warszawiacy nie czekali do północy. Opuścili domy i mieszkania znacznie wcześniej, bo już o 20:00. Na otwarcie ogródków czekali na słynnych warszawskich schodkach nieopodal lokali.

Tłumy w Warszawie. Źródło: youtube.com
Tłumy w Warszawie. Źródło: youtube.com

Na warszawskich ulicach pojawiły się tłumy świętujące zakończenie lockdownu

Od północy nie ma już obowiązku zasłaniania ust i nosa w ogródkach lokali. Imprezowiczom udzieliła się sylwestrowa atmosfera. Odliczali czas do północy po czym tłumnie ściągnęli maski i wznieśli toast za zniesienie obostrzeń.

Przed lokalami i barami zgromadziły się prawdziwe tłumy. Ludzie tańczyli, śpiewali i bawili się w najlepsze. Pod jednym z barów było nawet 150 osób!

Tłumy w Warszawie. Źródło: youtube.com
Tłumy w Warszawie. Źródło: youtube.com

Straż miejska i policja wyszła na ulice Warszawy i kontrolowała sytuację na ulicach miasta. Niestety, nie obyło się bez mandatów. Wiele osób spożywało alkohol w miejscach publicznych, czy nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO