Jak podaje "Pikio", trzecia część programu "(Nie)zapomniani. Cmentarne historie", opowiada o strasznych chorobach, które odebrały życie naszym polskim gwiazdom. Jedną z tych historii, jest smutna batalia z chorobą św. pamięci Tadeusza Szymkowa.
Aktor wielu kreacji
Zagrał w wielu filmach, tworząc niezapomniane kreacje aktorskie, na przykład:
1987: Dzikun – Szymek, pomocnik Mohiły
1988: Kogel-mogel – student w zatłoczonym pokoju w akademiku
1988: Crimen – Jaś Kuchcik, parobek Błudnickich (odc. 2, 3) 1988: Dotknięci – Szymek, pacjent szpitala psychiatrycznego
1989: Ostatni prom – „Santana”, pasażer promu
1989: Konsul – ławnik na procesie Wiśniaka 1990: Kaj's Fodselsdag – brat Magdaleny 1990: Seszele – Dudzio
1991: Rozmowy kontrolowane – Jan Nogałka, porucznik SB podszywający się pod działacza „Solidarności”
Prowadził także programy telewizyjne. Najbardziej znane wszystkim było "Telewizyjne Biuro Śledcze" mięszy 1997 rokiem, a 2002 rokiem.
Widok jego grobu, jak został ukazany w programie chwyta za serce. Aktor po ciężkiej batalii z nowotworem pęcherza zmarł w 2009 roku. Spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu. Nagrobek dzisiaj budzi żal...
Trzy ostatnie miesiące z życia aktora, zainspirowały twórców do stworzenia filmu "Żyć nie umierać". W 2008 roku, 50-letni wówczas Tadeusz Szymków dowiedział się, że zostało mu kilka miesięcy życia. W postać stworzoną w oparciu o Tadeusza Szymkowa wcielił się Tomasz Kot, który zagrał Bartka. Popularny aktor, prowadzący telewizyjne show, słyszy nagle diagnozę lekarską, która brzmi jak wyrok: zaawansowane stadium raka, trzy miesiące życia. Historia jest warta polecenia.
O tym pisaliśmy: Jak wyglądało prywatne życie Zbigniewa Wodeckiego? Niektórych faktów o muzyku nie wiedział niemalże nikt
Zerknij też tutaj: Kondolencje płyną z całej Polski. Rodzina Pascala Brodnickiego pogrążona w smutku