Każdy z nas ma do czynienia z chamstwem, ale tylko niewielka część ludzi może poprawnie reagować na gniew, zniewagi i nienawiść. Aby utrzymać swoje zdrowie psychiczne, musisz nauczyć się, jak odpowiednio przezwyciężyć te sytuacje, nawet gdy emocje przejmą kontrolę.

Należy pamiętać, że najczęściej ludzie niegrzeczni i obrażający są nieszczęśliwi. Dlatego nie ma sensu robić tego samego w odpowiedzi lub obrażać się. Najlepiej zachowuj się jak mądry samuraj z przypowieści ...

Przypowieść o złości

Mądry samuraj uczył młodych uczniów sztuk walki. Dzielił się z nimi swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Raz na zajęciach przyszedł do nich młody wojownik, który był znany. Udało mu się zasłynąć z niespotykaną śmiałością i okrucieństwem.

Młody wojownik uwielbiał prowokować innych. Wybrał dla siebie ofiarę i obsypał ją selektywnymi przekleństwami. Rozwścieczony wróg próbował następnie ukarać sprawcę. Jednak furia, która go ogarnęła, jednocześnie zaciemniła świadomość. Oślepiony przez nią wróg popełnił błąd po pomyłce, w wyniku czego arogancki wojownik łatwo go pokonał.

Tym razem wojownik zaczął obrażać samurajów. Nie zwrócił jednak na to uwagi, ale spokojnie przekazywał wiedzę swoim uczniom. Łobuz raz po raz próbował obrazić mentora, ale zachował spokój. W końcu łobuz odszedł w skrajnym rozdrażnieniu i nie osiągnął pożądanego gniewu samurajów.

Kiedy agresor odszedł, uczniowie zapytali samuraja, dlaczego zniosł ataki intruza? W końcu możesz wezwać przestępcę do bitwy i nauczyć go lekcji.

Na co mądrzy samurajowie odpowiedzieli: „Nienawiść, zazdrość i zniewaga powinny być traktowane jako dar, którego nie można przyjąć. Jeśli nie przyjmiesz prezentu, to do kogo należy? ”

„Należy do byłego właściciela” - odpowiedzieli uczniowie.

„W ten sam sposób zazdrość i nienawiść, dopóki ich nie zaakceptujecie, pozostańcie przy tym, który ich przyniósł” - podsumowali mądrzy samurajowie.

Przypomnij sobie KSIĘŻNA KATE JEST W CZWARTEJ CIĄŻY? INTERNAUCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Jak informował portal „Zycie” UCZELNIA TADEUSZA RYDZYKA ORGANIZUJE WALENTYNKI. JAKIE ATRAKCJE ZAPEWNIA DUCHOWNY

Zycie pisał również o CO ZA GŁOS! DUCHOWNY CHCE WYSTĄPIĆ W KONKURSIE PIOSENKI EUROWIZJI