Najlepiej zasadzić go przed zimą. Nie można jednak sadzić czosnku ot tak, ponieważ proces ten wymaga przygotowania.
Przede wszystkim warto zauważyć, że czosnek nie powinien być sadzony w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu. Od czasu ostatniej uprawy czosnku na tym obszarze muszą upłynąć co najmniej dwa lata.
Przed sadzeniem należy zdezynfekować glebę. Dobrym rozwiązaniem jest roztwór siarczanu miedzi zmieszany z wodą w stosunku 1:10. Nie zapomnij o spulchnieniu i przekopaniu gleby, a także o zastosowaniu nawozu.
Właściwe nawożenie jest szczególnie ważne w przypadku czosnku, ponieważ jest to jedyny sposób, aby pomóc roślinie przetrwać zimne miesiące i zachować wszystkie składniki odżywcze.
Istnieje wiele sposobów nawożenia, ale na niektóre z nich warto zwrócić uwagę. Wielu ogrodników zasiewa glebę zielonym nawozem przed posadzeniem czosnku, który miesza się z glebą po wykopaniu. Sadzonki takie jak gorczyca, jęczmień i facelia dobrze nadają się do czosnku.
Niektórzy ogrodnicy preferują nawozy organiczne, takie jak kompost, obornik lub popiół. Inni używają nawozów nieorganicznych, takich jak azofoska. Jest to kompleks minerałów zawierający fosfor, magnez i potas w równych proporcjach.
Podczas sadzenia czosnku przed zimą lepiej jest stosować azofoskę w postaci suchej. Wystarczy wlać jedną łyżkę stołową na metr kwadratowy ziemi i dokładnie ją wykopać. Azofoska jest doskonałym narzędziem do zwiększania żyzności gleby, dzięki czemu czosnek będzie rósł duży i zdrowy.
Jak widać, wszystko jest niezwykle proste, jeśli wykonasz wszystkie kroki w ogrodzie jeden po drugim. Mamy nadzieję, że nasze użyteczne zalecenia będą dla Ciebie przydatne i zbierzesz obfite zbiory zdrowego i dużego czosnku. Życzymy wszystkiego najlepszego!
Nie przegap: Niespodziewana fortuna w portfelu. Może być warty nawet 27 tysięcy
O tym warto rozmawiać: Z życia wzięte. "Mąż zostawił mnie dla mojej koleżanki": Teraz proponują, żebym została chrzestną