Kiedyś ślub był nieodłącznym elementem związku. Raczej wcześniej, niż później, zakochani stawali przed ołtarzem i przysięgali sobie miłość aż po grób. Z biegiem czasu jednak trend ten spadał. Dziś coraz więcej osób decyduje się na wspólne życie bez ślubu. Skąd to wynika?

Mało kto staje dziś przed ołtarzem!

Według danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny liczba zawieranych związków małżeńskich spada niesamowicie gwałtownie. Okazuje się, że łączna suma zawartych małżeństw w kwietniu oraz w maju była niższa o 70% w porównaniu do ubiegłego roku. Co jest tego powodem?

W ostatnim wydaniu „Newsroomu” na portalu Wirtualna Polska zabrał na ten temat głos rzecznik Konferencji Episkopatu Polski – o. Dr Leszek Gęsiak.

- Myślę tak, że generalnie koronawirus to jednak zdominował tę tendecję spadkową. Przede wszystkim dlatego, że wiele ślubów i wesel było zaplanowanych. Co nie zmienia jednak faktu, że faktycznie obserwujemy od jakiegoś czasu spadek liczby zawieranych małżeństw w naszym kraju – powiedział jezuita.

Dlaczego młodzi boją się ślubów?

- Młodzi ludzie dzisiaj boją się zaangażowania na całe życie, bo pamiętajmy, że z punktu widzenia Kościoła, małżeństwo jest zaangażowaniem ze strony kobiety i mężczyzny do końca – dodał duchowny.

Dodatkowo jezuita zaznaczył, że dzisiejszy czas nauczył nas, że wiele rzeczy jest jednorazowych. Możemy mieć co chcemy, a kiedy się to zużyje to po prostu to wyrzucamy. Dlatego też młodzi boją się złożyć przysięgę, która jest na całe życie.

Czy faktycznie zmiana nastawienia do życia i wszechobecny konsumpcjonizm to główne powody tak drastycznego spadku ilości zawieranych małżeństw?

Jak informował portal "Życie": RODZINA I FANI ANDRZEJA STRZELECKIEGO SĄ ZASKOCZENI TAKIM ROZWIĄZANIEM? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEJ PROPOZYCJI OD PRODUCENTÓW "KLANU"

Przypomnij sobie: BYŁY MINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, CO JUŻ WKRÓTCE CZEKA POLAKÓW. NIE TYLKO KORONAWIRUS JEST DLA NAS ZAGROŻENIEM

Portal "Życie" pisał również: MIESZKAŃCY JEDNEGO Z WOJEWÓDZTW MOGĄ W TYM ROKU ODCZUĆ POWAŻNE ZMIANY. NOWY PROGRAM WCHODZI W ŻYCIE JUŻ NIEDŁUGO