Jak podaje portal Super Express, sześć lat temu doszło do tragicznego w skutkach cesarskiego cięcia. Pani Katarzyna urodziła zdrowego chłopca, jednak sama zmarła tuż po przyjściu na świat Filipa. Reportaż dotyczący tamtejszych tragicznych wydarzeń przygotowali reporterzy programu „Uwaga”.

Nikt nie spodziewał się takiej tragedii

Jak wyznał mąż zmarłej, jego żona tuż po cesarskim cięciu rozmawiała z nim i powtarzała, że czuje ból. Mężczyzna przyznaje, że nie był zaniepokojony, jednak finalnie pani Katarzyna zmarła, a jej rodzina przez trzy dni nie została poinformowana o powodzie jej śmieci. Po tym czasie okazało się, że kobieta miała uszkodzoną tętnicę, co spowodowało masywny krwotok. Bliscy zmarłej postanowili zgłosić sprawę do prokuratury.

W reportażu głos zabrał między innymi Andrzej Matyja – ginekolog położnik i Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej z Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej. Jak twierdzi ekspert, niemożliwe jest, żeby kobieta nie miała objawów krwotoku. Ginekolog podkreśla, że przeoczenie takiej sytuacji jest możliwe tylko wtedy, kiedy nikt nie interesował się losem pani Katarzyny tuż po cesarskim cięciu.

Kto odpowie za śmierć kobiety?

Prokuratura otrzymała dokumentacje medyczną od szpitala, z której jasno wynika, że pacjentka po cesarskim cięciu była kontrolowana co 15 minut i nic nie wskazywało na to, że jej stan ulega pogorszeniu. Jednak mecenas Jolanta Budzowska ma wątpliwości, co do autentyczności dokumentacji uzyskanej ze szpitala.

- W tej sprawie od początku wydawało się, że wpisy w dokumentacji medycznej nie są prawdziwe, czyli dokumentacja została sfałszowana - zaznaczyła mecenas.

Finalnie sąd obarczył winą za śmierć kobiety szpital, jednak nie wskazał konkretnie osób, które są odpowiedzialne za tragiczne wydarzenia. Co więcej, prokuratura nie stwierdziła także błędu medycznego.

Mąż zmarłej żony zaznacza, że szpital nie odezwał się także do rodziny. Pan Robert sam wychowuje trójkę dzieci, co bez wątpienia nie jest łatwe. Co więcej, najmłodszy synek – Filip, nieustannie pyta czy to on jest winny za śmierć swojej mamy.

Jak informował portal "Życie Polska": TO NIE KONIEC KONFLIKTU POMIĘDZY SYNEM KRZYSZTOFA KRAWCZYKA, A RODZINĄ MUZYKA. JAK ZAKOŃCZY SIĘ CAŁA SPRAWA

Przypomnij sobie: BOHATERKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” PRZYJĘŁA OŚWIADCZYNY UKOCHANEGO. AGATA POKAZAŁA PIERŚCIONEK I NARZECZONEGO. PRZEŻYWA TERAZ NIESAMOWITY CZAS

Portal "Życie Polska" pisał również: DONALD TUSK I RAFAŁA TRZASKOWSKI MAJĄ POMYSŁ NA PODZIAŁ WŁADZY MIĘDZY SOBĄ? OGÓLNOPOLSKIE MEDIA DOTARŁY DO NIEOFICJALNYCH SZCZEGÓŁÓW. BĘDZIE GORĄCO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: W TRAKCIE REMONTU ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA DOKONANO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA. ROBOTNICY ONIEMIELI NA NIEZWYKŁY WIDOK. CHODZI O MALOWIDŁA ZE ŚREDNIOWIECZA