Portal Goniec przekazał wczoraj bardzo smutną wiadomość. Odszedł od nas znany sportowiec, kolarz – Eligiusz „Elek” Grabowski. To ogromna strata.

Bardzo smutna wiadomość

Eligiusz „Elek” Grabowski otrzymał w 1957 roku miano najlepszego kolarza w Polsce. Co więcej, w 1954 roku zdobył wicemistrzostwo świata, a dodatkowo sportowiec startował w Tour de Pologne, a wyścig ten trzykrotnie zakończył będąc w najlepszej dziesiątce!

Jak zaznacza portal Goniec, Eligiusz „Elek” Grabowski od 1947 do 1950 roku reprezentował klub sportowy Włókniarz Legnica, potem jeździł natomiast w barwach Gwardii Warszawa. Dodatkowo znany kolarz brał udział także w Wyścigu Pokoju.

Eligiusz „Elek” Grabowski należał także do Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, gdzie działał bardzo aktywnie. Był także reprezentantem naszego kraju podczas Mistrzostw Świata seniorów, które odbyły się w Belgii.

Jutro pożegnamy znanego sportowca

Dla wielu osób sportowiec był prawdziwą inspiracją i wzorem do naśladowania. Eligiusz „Elek” Grabowski otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Znany kolarz zmarł dokładnie 1 sierpnia 2021 roku, mając 86 lat. O śmierci sportowca poinformował profil „Tur De Tur”. Pogrzeb Eligiusza „Elka” Grabowskiego odbędzie się jutro, 10 sierpnia, na Powązkach w Warszawie. Msza święta odprawiona zostanie w kościele świętego Karola Boromeusza, o godzinie 12:00.

Jak informował portal "Życie Polska": BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA OSÓB ZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA. BĘDĄ MOGLI STARAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: NAWOŻENIE KWIATÓW LATEM. CO ZROBIĆ, BY KWIATOWE KLOMBY W NASZYM OGRODZIE CIESZYŁY OKO DO PÓŹNEJ JESIENI? GARŚĆ WSKAZÓWEK OD DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW

Portal "Życie Polska" pisał również: TO ISTNY CENOWY ARMAGEDON! ZA WARZYWA TRZEBA BĘDZIE NIEDŁUGO ZAPŁACIĆ KROCIE! CENY NA RYNKACH SZYBUJĄ DO GÓRY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PŁACA MINIMALNA W 2022 ROKU BĘDZIE WYŻSZA NIŻ ZAKŁADA TO USTAWA? MINIMUM TYLE ZAROBIMY W PRZYSZŁYM ROKU. MEDIA PUBLIKUJĄ NAJNOWSZE WYLICZENIA