Kościół Zgromadzenia Chrześcijańskiego w Los Angeles daje hojny prezent tym, którzy go najbardziej potrzebują - spłacając wielomilionowe zadłużenie medyczne osób o niskich dochodach w 28 blokach miasta.

Tom Hughes, jeden z wiodących pastorów Kościoła Zgromadzenia Chrześcijańskiego, powiedział, że kościół spłaci 5,3 miliona dolarów długu medycznego biednych mieszkańców Los Angeles.

„Dzięki hojności Kościoła Zgromadzenia Chrześcijańskiego możemy zrobić prezent świąteczny dla mieszkańców Los Angeles bez żadnych warunków” - powiedział Hughes.

Hughes dodał, że „obowiązek medyczny jest miażdżącym ciężarem” i że zidentyfikowali obszary, w których ma 15 lub więcej rodzin uczęszczających do kościoła. W sumie jest to 28 kwartałów.

„Współpracowaliśmy z organizacją non-profit RIP Medical Debt” - powiedział. „Dowiedzieliśmy się, że w tych 28 kwartałach ludzie, którzy zarabiają połowę federalnej granicy ubóstwa, zalegają z 5,3 miliona dolarów długiem medycznym”

Dzięki pomocy kościoła każda osoba otrzyma list stwierdzający, że jego obowiązek medyczny został opłacony. Kościół i RIP Medical Debt będą również współpracować ze kasami kredytowymi, aby naprawić szkody kredytowe wynikające z długu medycznego biednych.

„Kiedy wyzdrowieją po chorobie, pomogą im wstać i uniknąć bezdomności”, powiedział Hughes, zauważając, że ten gest dotknie ponad 5000 rodzin w okolicy.

Nie chodzi tu o spłatę pełnej kwoty 5,3 miliona dolarów, ale o zgodę na spłatę długów za tę kwotę - organizacja RIP Medical Debt wykorzystuje datki kościelne w celu spłacenia długu medycznego według specjalnej stawki „groszy za dolara”, a następnie wybacza dług, więc kwota faktycznie zapłacona Będzie mierzona nie w milionach, ale w dziesiątkach tysięcy dolarów.

„Z przyjemnością dzielimy się tym darem z powodu hojności Boga” - powiedział Hughes.

Naprawdę akt chrześcijański! Zgadzasz się?

Przypomnij sobie ISTNIEJE LEGENDA, ZGODNIE Z KTÓRĄ BÓG PRZYCHODZI DO KAŻDEGO Z NAS PRZYNAJMNIEJ RAZ W ŻYCIU

Jak informował portal „Zycie” HISTORIA JAK Z FILMU. KUPIŁ DO DOMU UŻYWANĄ KANAPĘ. GDY JĄ OTWORZYŁ, JUŻ WIEDZIAŁ, ŻE JEGO ŻYCIE SIĘ ZMIENI

Zycie pisał również o NAUKOWIEC WYDAŁ SENSACYJNE OŚWIADCZENIE I PODAŁ PRZYCZYNY ISTNIENIA BOGA