Nowy rok, nowa ja- zapewne jest to zwrot, który w ostatnich dniach słyszałeś częściej niż byś chciał. Być może sam użyłeś go już kilka razy? Nic dziwnego, początek roku to moment, w którym każdy z nas wytycza sobie nowe cele. Sprawdź, które z noworocznych postanowień Polacy wybierają najczęściej. Znalazłeś wśród nich swoje?
1. Od stycznia zaczynam chodzić na siłownię
W pierwszym tygodniu stycznia siłownie pękają w wszach. Wszystko za sprawą jednego z najpopularniejszych postanowień noworocznych, jakim jest dbanie o siebie. Niestety, jak to często bywa w większości dietowych postanowień, nieliczni potrafią dotrwać do końca i osiągnąć zamierzony cel. Z czego to wynika? Jednym z najczęstszych powodów jest to, że stawiamy sobie zbyt duże wymagania. Zachęceni atakującymi nas z każdej strony restrykcyjnymi dietami, szybko rezygnujemy z drakońskich diet, bo zwyczajnie nie dajemy sobie na nich rady. Stosowanie diety powinno zacząć się od drobnych rzeczy, może na początek wystarczy zrezygnować ze słodkich napojów czy słodyczy i słonych przekąsek.
2. Nie będę pić alkoholu
Następnym z najczęściej podejmowanych z owym rokiem wyzwań jest rzucenie alkoholu. Jak najbardziej jest to wskazane. W czym wiec jest problem? Najczęściej postanowienie to rodzi się po ociekającej alkoholem nocy sylwestrowej, kiedy to mocny kac daje o obie znać. Dobrym sposobem, który pozwoli nam zacząć jest ograniczenie alkoholu już w sylwestra.
3. Rzucam Palenie
Postanowienie dotyczące rzucenia papierosów jest drugim, zaraz po diecie, najczęstszym postanowieniem noworocznym. Co ciekawe, osoby, które chcą podjąć się wyzwania najczęściej próbowały już rzucić palenie kilkakrotnie w ciągu roku, niestety z marnym skutkiem. Niestety, w przypadku rzucania palenie, osoby, które palily papierosy nałogowo, często po jakimś czasie wracają do nałogu. Rezygnowanie z palenia nie jest łatwe i wymaga wielu wyrzeczeń.
4. Zacznę oszczędzać
Myśl o tym, by oszczędzać, dopada nas najczęściej w okresie okołoświątecznym. Wydatki związane z organizacją świąt, kupowaniem prezentów, a w końcu z imprezą sylwestrową, która przez wielu traktowana jest jako obowiązkowy punkt, którego nie można ominąć na „rocznej mapie imprez”, zmuszają nas do refleksji nad naszymi finansami. Podobnie jak w przypadku innych postanowień, oszczędzanie powinno być nawykiem. Warto pomyśleć o zakupie np. świątecznych prezentów już w październiku czy listopadzie, dzięki temu nasz budżet w grudniu, nie będzie aż tak nadszarpnięty.