Argentyński biskup Gustavo Oscar Zanchetta został oskarżony o molestowanie seksualne seminarzystów. Służby wydały za nim międzynarodowy list gończy. Okazuje się, że papież Franciszek utrzymywał kontakty z poszukiwanym.

W latach 2013-2017 biskup Zanchetta zajmował się diecezją Orán w Argentynie, następnie został doradcą Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej. Urzędował tam dopóki nie wyszedł na jaw skandal z jego udziałem.

Molestowanie seksualne seminarzystów nie jest jedynym wykroczeniem, o które został oskarżony biskup Zanchetta. 7 listopada argentyńskie służby przeprowadziły rewizję kurii, w której pracował, a tam wyszło na jaw, że duchowny mógł dopuścił się także niezarejestrowanej sprzedaży majątku diecezji. Wtedy też wysłano za nim międzynarodowy list gończy.

Jak donosi serwis pikio.pl - okazuje się, że biskup Zanchetta był bliskim współpracownikiem papieża Franciszka. Ojciec Święty, gdy dowiedział się o oskarżeniach wobec duchownego, bezzwłocznie przekazał informację za pośrednictwem Katolickiej Agencji Informacyjnej, że nie ma zamiaru tylko stać i się przyglądać.

Papież wezwał biskupa Zanchettę na rozmowę do stolicy Apostolskiej. Podczas spotkania Ojciec Święty miał przekonywać duchownego do zrezygnowania z pełnionej funkcji i skierować na testy psychologiczne do Hiszpanii.

Według wielu informatorów ze Stolicy Apostolskiej, biskup Zanchetta był bliskim współpracownikiem Ojca Świętego. Ponadto papież był także spowiednikiem Zanchetty. Rzecznik Watykanu zapewniał niedawno, że do Głowy Kościoła Katolickiego nie dotarły wcześniej informacje o przestępstwach biskupa Oránu.

Przypomnij sobie o… NOWY TREND NA RYNKU PRACY. USŁUGA ZYSKUJE CORAZ WIĘKSZĄ POPULANOŚĆ WŚRÓD MĘŻCZYZN

Jak informował portal Życie: NIE WIESZ ILE POMIĘDZY DAĆ W KOPERCIE NA WESELE. SPRAWDŹ JAKIE KWOTY OBOWIĄZUJĄ

Portal Życie pisał również o… GINEKOLOG ZAMONTOWAŁ UKRYTĄ KAMERĘ W SWOIM GABINECIE. NAGRANIAMI CHWALIŁ SIĘ W SIECI