Cienie pod oczami to prawdziwa zmora kobiet. O ile nie są one niezbyt atrakcyjnym wrodzonym defektem, warto jest poznać przyczynę ich występowania. Oto kilka z nich:

Apsik! Czyli uporczywa alergia

Alergie są częstą przyczyną powstania tzw. „worków” pod oczami. Jeżeli dokucza ci alergia to właśnie ona może być powodem występowania niezbyt atrakcyjnych sińców.

Powstają one głównie dzięki stanom zapalnym powodowanym poprzez pyłki, które podrażniają nasze oczy, powodując powiększenie naczyń krwionośnych, tworzących wokół oczu kręgi.

Odwodniony organizm

Organizm, który jest słabo nawodniony i stracił dużą ilość wody i elektrolitów osłabia się. Wpływa to negatywnie na stan skory, która staje się poszarzała, a pod oczami tworzą się tzw. „worki”.

Choroba

Osłabiony chorobą organizm nie regeneruje się tak szybko, jak dzieje się to w przypadku zdrowego organizmu. Pochłonięte walką z zarazkami nie ma na tyle siły, by jej odpowiednia część przeznaczyć na regenerację skory.

Picie zbyt małej ilości wody

Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowym organizmem, a co za tym idzie piękną skora, zastosuj zasadę 8 szklanek. Tak jak wskazuje jej nazwa wystarczy wypić osiem szklanek wody dziennie, by poprawić prace naszego organizmu.

Nieumiejętny demakijaż

Zbyt mocne pocieranie delikatnej skóry podczas demakijażu również może wpływać na pojawianie się sińców. Skora pod oczami jest delikatna, każdy mechaniczny uraz może negatywnie na nią wpłynąć, dlatego tez demakijaż okolicy oczu należy wykonywać z ostrożnością.

Nieregularny sen

Nie tylko niedostateczna ilość snu może powodować sińce pod oczami. Jak się okazuje jego zbyt duża ilość działa podobnie. Wszystko ze względu na to, że naczynia krwionośne podczas snu wypełnione są natelnioną krwią, co wpływa na ich zwiększoną widoczność.

Przypomnij sobie o: SKUTECZNE USUWANIE PLEŚNI. WYSTARCZY JEDEN EKOLOGICZNY SKŁADNIK

Jak informował portal "Życie": TOREBKI PO HERBACIE MOGĄ MIEĆ WIELE ZASTOSOWAŃ. DO CZEGO MOŻNA ICH UŻYWAĆ

Portal "Życie" pisał również: TE NAWYKI ŹLE WPŁYWAJĄ NA CERĘ. CZEGO WARTO UNIKAĆ