Jesień rozgościła się w naszym kraju na dobre. Na horyzoncie już widać zimowe miesiące. Warto wiedzieć, jak zadbać o swoją skórę, aby niskie temperatury nie odcisnęły na niej swojego piętna. Również nasze przyzwyczajenia związane z zimą mogą negatywnie wpłynąć na kondycję skóry na twarzy.

Chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, w okresie jesienno-zimowym warto sięgnąć po inne kosmetyki od tych, które stosujemy w cieplejszych miesiącach. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad składem używanych przez nas kremów. Kiedy za oknem spada temperatura dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z bardziej tłustych kosmetyków.

Na dzień warto używać kremów, które zawierają wosk pszczeli, parafinę lub wazelinę. Dobrą praktyką jest też sięganie po kremy zawierające składniki pochodzenia naturalnego.

Pomimo że w zimnych miesiącach jest dużo mniej światła i słońca, to nie zapominajmy o użyciu kremu z filtrem. Z promieniowaniem UVA mamy do czynienia przez cały rok, nawet jesienią i zimą. Trzeba odpowiednio chronić przed nim naszą cerę, aby nie odbiły się na niej zbyt szybkie efekty starzenia.

Niskie temperatury na dworze negatywnie wpływają na stan skóry, a jednocześnie przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach również mocno ją wysusza. Często zimą borykamy się z podrażnieniami, ziemistym odcieniem czy zaczerwienieniem. Dlatego warto do codziennej pielęgnacji włączyć kosmetyki zawierające mocno nawilżający kwas hialuronowy.

Naturalnym jest, że wiosną czy latem mamy więcej chęci i energii do ćwiczeń. Również w okresie jesienno-zimowym warto nie rezygnować z aktywności. Brak ruchu może się bowiem odbić nie tylko na naszej figurze, ale również na stanie cery.

Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawiamy krążenie w całym w organizmie, a do komórek ciała dociera więcej tlenu i składników odżywczych. Widoczne jest to też na naszej twarzy. Kiedy nie ćwiczymy cera staje się pozbawiona blasku i poszarzała.

Znacie to działanie popularnej przyprawy? CYNAMON DZIAŁA PRZECIWTRĄDZIKOWO. JAKIE SĄ JEGO POZOSTAŁE WŁAŚCIWOŚCI?

Zobaczcie, jak wygląda najmłodsze dziecko znanego aktora: CEZARY PAZURA UJAWNIA SWOJĄ RELACJĘ Z PÓŁTORAROCZNĄ CÓRKĄ RITĄ. TE ZDJĘCIA MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE

Joanna Tec