У період з 5 квітня по 30 червня, коли в Україні не діяли мито та ПДВ на імпорт окремих товарів, українці ввезли в країну на пільгових умовах майже 240 тис. злотих. автомобілів, - повідомив у п'ятницю депутат Верховної Ради України Ярослав Железняк, заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, фінансової та митної політики.

З 5 квітня по 30 червня українцям не потрібно було платити мито та ПДВ при ввезенні окремих товарів, зокрема автомобілів. За цей час в Україну завезли 236 792 автомобілі, що дозволило громадянам заощадити 26,1 мільярда гривень (близько 4 мільярдів злотих – ПАП). Таким чином, на стільки ж зменшилися доходи держави.

У квітні таким шляхом в Україну перевезли 33,5 тис. осіб. легкових автомобілів, у травні 98 тис., у червні 105,3 тис. В останні дні червня 7,5 тис. автомобілів на день.

Скорочений податковий період діяв з 5 квітня, але він не поширювався на товари, імпортовані з Білорусі та Росії. Українська влада вирішила запровадити таке рішення з двох причин – для відновлення економіки під час війни та через побоювання, що під час війни виникне дефіцит продовольства. Проте швидко зрозуміли, що їжі буде достатньо, і що дешева безмитна їжа з таких країн, як Польща чи Чехія, може скласти нечесну конкуренцію місцевим виробникам. Також з’ясувалося, що українці почали масово ввозити старі, вживані, а часто і биті автомобілі.

З 1 липня відновлено необхідність сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну ряду товарів, у тому числі автомобілів.