На цей момент з фонду буде виділено 13 мільйонів злотих.

Після перших дій щодо надання біженцям з України негайної матеріальної, житлової та продуктової допомоги настав час для більш системної та довгострокової підтримки, - каже заступник міністра фінансів та регіональної політики Малгожата Яросінська-Єдинак.

Кошти ЄС будуть спрямовані на підтримку біженців з України у вивченні польської мови, покращенні базових навичок, а також на юридичну та психологічну допомогу. Однак кошти підуть не безпосередньо біженцям, а спеціально відібраним установам.

Серед іншого це можуть бути організації, основною метою яких не є отримання прибутку, тобто бібліотеки, громадські центри, університети третього віку, університети, органи місцевого самоврядування та їх організаційні підрозділи. Ці установи мають «продемонструвати досвід роботи з іноземцями».

Завданням відібраних організацій буде підтримка громадян України віком від 18 років, які користуються захистом у Польщі у зв’язку з війною.

Як повідомила Яросінська-Єдинак, конкурс грантів буде оголошено в липні, а діяльність за підписаними контрактами розпочнеться на рубежі вересня та жовтня цього року.