W naszych domowych apteczkach z pewnością znajdziemy węgiel aktywny. Okazuje się, że jest on skuteczny nie tylko w leczeniu zatruć, ale także w uprawie roślin doniczkowych. Poznajcie patenty sprawdzonych hodowców roślin.
Węgiel aktywny w uprawie roślin doniczkowych
Po węgiel aktywny warto sięgnąć, kiedy w doniczkach pojawi się pleśń. Należy usunąć wierzchnią warstwę ziemię i umieścić tam tabletkę węgla aktywnego. Węgiel wchłonie toksyny, a także zapobiegnie rozwojowi pleśni i bakterii. Jego zaletą jest również duża chłonność, która pozwala usunąć nadmiar wody.
Porowata struktura węgla aktywnego sprawia, że przywierają do niego szkodliwe metale ciężkie i chlor. Dzięki preparatowi usuniemy również nieprzyjemne zapachy podłoża. Dzięki obojętnemu pH węgiel aktywny nie zmienia odczynu podłoża.
Węgiel przyspieszy rozrost korzeni
Węgiel aktywny warto dodać do ziemi w doniczkach, do których przesadzamy lub wsadzamy nowe rośliny. Wymieszanie podłoża z węglem sprawi, że będzie ono zdecydowanie luźniejsze, co nie tylko poprawi jego napowietrzenie, ale także poprawi jego pojemność wodną.
Węgiel aktywny poprawi rozwój korzeni roślin doniczkowkoych, sprawiając, że system korzeniowy, a co za tym idzie i cała roślina, nie będzie narażony na choroby i gnicie. Aby nasze sadzonki lepiej się ukorzeniały, warto rozpuścić tabletkę węgla aktywowanego w wodzie i nią je podlewać.
Właściwości węgla aktywnego wykorzystują nie tylko zapaleni hodowcy roślin doniczkowych, ale także twórcy i właściciele tzw. lasów w szkle.
Znaliście ten patent?
To też może cię zainteresować: Oszuści nie dają spokoju milionom Polaków. Pojawiła się nowa metoda wyłudzania pieniędzy. Można stracić tysiące złotych. Policja z ważnym ostrzeżeniem
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyszło na jaw, kim jest ojciec Patryka Peretti. Gwiazda „Królowych Życia” niechętnie mówi o pierwszym mężu. Kobietę łączyło z nim wyjątkowe uczucie
O tym się mówi: Aleksander Łukaszenka rozmawiał z Putinem o planach Wagnerowców. Padają nazwy dwóch dużych polskich miast