Z powodu dodatkowych obostrzeń, które zakładają, żę na widowni podczas koncertów i przedstawień może być zajętych jedynie 25% miejsc, część wydarzeń kulturalnych zostało odwołanych. Na szczęście inne odbędą się przy mniejszej publiczności.

W piątek, 2. października rozpoczął się Festiwal ORGANy PLUS+, w ramach którego odbędzie się 9 koncertów. Kolejny, drugi festiwalowy koncert już dziś, 3. października o godz. 19.00. Będzie on stanowił rozpoczęcie nowej serii koncertów poświęconych muzyce organowej Jana Sebastiana Bacha. Seria prezentować będzie dzieła w kolejności chronologicznej, co pozwoli na obserwowanie rozwoju kompozytora. Sobotni koncert odbędzie się w kościele Św. Trójcy. Dwa kolejne festiwalowe koncerty poświęcone będą muzyce z epoki późnego romantyzmu. Na koncert w niedzielę, 4. października będzie można wybrać się o godzinie 16.30 do kościoła oo. Salezjanów na Oruni, natomiast w poniedziałek, 5. października o godz. 19.00 do Centrum Św. Jana na koncert poświęcony twórczości Roberta Schumanna. Festiwal potrwa do 14. października- pełen harmonogram wydarzeń można znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu.

Młodzi fani teatru także znajdą coś dla siebie w ten weekend. Miejski Teatr Miniatura przy al. Grunwaldzkiej 16 przygotował musical familijny „Akademia pana Kleksa” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej, oczywiście na podstawie prozy Jana Brzechwy.Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 6. roku życia. Wyjątkowość spektaklu tkwi w wypracowaniu jego scenariusza podczas warsztatów z dziećmi. Premiera już dziś, w sobotę, 3 października, na Dużej Scenie Teatru Miniatura o godzinie 17.00. Kolejne pokazy zaplanowano na niedzielę, 4 października, o godz. 17.00, oraz wtorek i środę, 6-7 października, na godz. 18.00.

Bilety można nabyć na stronie Teatru lub na interticket.pl w cenie:

  • normalny 30 zł,
  • ulgowy 27 zł.

Każdy, kto prawdziwie kocha teatr, ma unikatową okazję poznać jego kulisy, a to za sprawą możliwości zwiedzania Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przy ul. Bogusławskiego 1). Wycieczki przewidziane są dla małych, kameralnych grup i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Znajdujący się w Gdańsku teatr jest ewenementem na sklę światową dzięki otwieranej konstrukcji dachu. Ponadto wyróżnia się architekturą docenianą w konkursach oraz historią sięgającą XVII wieku. Jako jedyny w Polsce, GTS organizuje spektakle na scenie elżbietańskiej.

Podczas godzinnego zwiedzania, przewodnik opowie o rozmaitych ciekawostkach związanych z GTS oraz pokaże to, co na codzień jest niewidoczne dla widzów. Można wybrać przewodnika opowiadającego o Teatrze w jednym z trzech języków: polskim, angielskim i niemieckim. Jedna grupa wycieczkowa będzie liczyła sobie maksymalnie 15 osób. Na ten weekend są jeszcze wolne bilety na niedzielę, 4. października na godzinę 15.00 z polskojęzycznym przewodnikiem. Ceny to 18zł za bilet normalny oraz 10zł za ulgowy.

Jak podpowiada portal Gdańsk.pl, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” przygotowało natomiast gratkę dla miłośników sztuki, którzy nie chcą lub nie mogą wychodzić z domu. Jest to cykl działań edukacyjnych prowadzonych online pod szyldem #zostanwdomu z Łaźnią. "Łaźnia" dba o swoich fanów publikując także w mediach społecznościowych pomysły na kreatywne sposoby spędzania czasu z dziećmi oraz na proste prace w stylu "zrób to sam", które bez problemu można wykonać w domu. Publikacje obejmują także filmy z oprowadzania po aktualnie prezentowanych wystawach- nagrania posiadają napisy, audiodeskrypcję oraz tłumaczenie PJM, dzięki czemu dostępne są także dla niepełnosprawnych. Działania CSW są bezpłatne dla wielbicieli sztuki.


"Życie" przypomina: Koronawirus na Pomorzu: najnowszy raport Sanepidu na dzień 03. października


O tym pisaliśmy ostatnio: Gdańsk: popularny festiwal odbędzie się na zmienionych zasadach z powodu włączenia miasta do żółtej strefy. Pierwszy koncert już dzisiaj wieczorem


To może Cię zainteresować: Gdańsk: specjalne komunikaty na tablicach zmiennej treści w związku z koronawirusem. O co chodzi