Osowa rozświetlona blaskiem lampek od choinki. Tradycja coroczna zapalania światełek wypełniła się w sobotę, gdzie umieszczono i zapalono w Parku Chirona iluminacje świąteczne, a także nie zabrakło tam Świętego Mikołaja.

Park, w którym pojawiły się iluminacje nazywany jest Parkiem Chirona i znajduje się w okolicy ulic Zeusa, Minerwy i Biwakowej. Jest to ogromny, 3-hektarowy park. W nim w sobotę 5 grudnia rozpalono wedle tradycji świąteczne oświetlenie, któremu towarzyszyli mieszkańcy.

źródło:gdansk.pl

O 17.00 odbyło się uroczyste zapalanie iluminacji, przybyło wiele osób, wśród nich sam zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Borawski. Nie mogło także zabraknąć Świętego Mikołaja!

źródło: gdansk.pl

Planowane są także wydarzenia związane z odpalaniem oświetleni i iluminacji w innych dzielnicach! M. in. We Wrzeszczu czy Nowym Porcie, 6 i 7 grudnia.

Może cię zainteresować:Dzisiejsza pogoda nie będzie nas oszczędzać! Musimy liczyć się z potężnymi porywami wiatru! Uważajcie na siebie

W tym tygodniu:Ustawowe dni wolne w 2021r. Ile wolnego można zaplanować w przyszłym roku

Warto wiedzieć:Dzielny pies uratował najmłodszego członka rodziny! Zachowanie czworonoga pomogło uniknąć strasznych konsekwencji