Już w poniedziałek wielkie otwarcie Biblioteki Morenowej po remoncie! 7 grudnia, w poniedziałek, odbędzie się mała uroczystość, która będzie inauguracją filii po remoncie, który dał nowe życie temu miejscu.

Biblioteka znajdująca się przy ulicy Romana Wyrobka 5A zamknięta została na 4 miesiące, aby móc cieszyć odwiedzających nowym, lepszym wyglądem i sprawnością. Wynik remontu można zobaczyć we wtorek, gdyż 7 grudnia uroczystość jest zamknięta na małą grupę osób.

źródło:gdansk.pl

Jak mówi Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, Biblioteka Morenowa była często odwiedzana i wiele osób z niej korzystało, dlatego zależało im na odmienieniu jej , aby bardziej cieszyła innych.

Remont Biblioteki Morenowej dotyczył głównie zmiany wyposażenia i mebli – dostarczono nowe szafki, półki, regały, poduszki, fotele, stoły, krzesła ale też nowy sposób oznakowania działów.

źródło: gdansk.pl

Nowe wyposażenie wprowadziło powiew nowoczesności w mury biblioteki, a także zapewni większy komfort użytkownikom tego miejsca. Podkreslić należy, że z filii Biblioteki Morenowej korzysta zarejestrowanych aż 4 tysiące osób, a dziennie odwiedzało ją około stu osób.