Iluminacje w Gdańsku zostały już włączone podobnie jak choinka na Długim Targu oraz w poszczególnych dzielnicach miasta.

Dzięki temu można już poczuć świąteczną atmosferę pomimo dosyć ciepłych temperatur oraz braku Jarmarku Bożonarodzeniowego, który musiał zostać przeniesiony on-line z powodu pandemii koronawirusa.

fot. gdansk.pl

Iluminacje można podziwiać m.in. w Parku Oliwskim im. Mickiewicza choć w skromniejszym wydaniu, a także w Parku im. Ronalda Reagana gdzie zainstalowano świetlistą kurtynę.

Dekoracje znalazły się też na Placu Kobzdeja oraz na Targu Węglowym gdzie zobaczyć można gwiaździsty dach, Anielski Młyn, gdańskie lwy, kartę z reniferami, świetliste bombki, bramę adwentową oraz strażnice z dziadkami do orzechów.

Udekorowano też słupy trakcyjne oraz latarnie na wielu ulicach Gdańska.

fot. gdansk.pl

Na spacer warto się wybrać między godzinami 16:00 a 23:00 bo wtedy właśnie iluminacje są włączone. Miasto przypomina też o stosowaniu zasad sanitarnych.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: kilkadziesiąt tysięcy przebadanych próbek. UCK chce usprawnić system funkcjonowania swoich punktów wymazowych to testów w kierunku COVID

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: Urząd Miejski szykuje się już do świąt. Wiadomo już jakie będą godziny pracy w okresie świąteczno-noworocznym

O tym się mówi: Gdańsk: radni wspierają najbardziej potrzebujących z okazji zbliżających się świąt. Wiadomo co zostanie zrobione w jednej z dzielnic