Anna Obuchowska, rzecznik prasowy WSSE w Gdańsku informuje, że na wniosek dyrekcji szkół Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny wydał 5 pozytywnych opinii w sprawie możliwości zmiany organizacji zajęć mimo, iż do sanepidu wpłynęło około 60 takich wniosków. Zgody uzyskały dwie szkoły w Gdańsku - Szkoła Podstawowa nr 10 przy Szpitalu Dziecięcym Polanki oraz Szkoła Podstawowa nr 59 w Gdańsku.

Decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Szkoły Podstawowej nr 10 przy Szpitalu Dziecięcym Polanki podjęto wobec dzieci, które są hospitalizowane ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Natomiast w SP 59 w Gdańsku, w której wykryto parę przypadków zakażeń, ustanowiono nauczanie hybrydowe. Jednak część uczniów może uczyć się w trybie zdalnym ze względu na decyzje rodziców lub obowiązującą kwarantannę. Pozostali uczniowie będą mieli kształcenie stacjonarne.

W 1 Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie, ze względu na zakażenie u jednego z nauczycieli, wszyscy uczniowie będą się uczyć zdalnie.

Piąta szkoła, która otrzymała zielone światło od sanepidu to Szkoła Podstawowa w Kełpinie, w której nauczyciele zostali objęci kwarantanną domową, a zajęcia będą się odbywać zdalnie.

Może cię zainteresować także: GIS wydał pilne ostrzeżenie. W Biedronce i Lidlu w jednym z produktów wykryto groźne bakterie

Portal ,,Życie" pisał w tym tygodniu o:Warszawa: POP-y otwarte także w sobotę. Wyrobisz Kartę Miejską, zamówisz abonament parkingowy