Dane wykazują, że Sars-CoV2 został stwierdzony u 42 osób, a 11 z nich w samym Gdańsku. Pozostałe miały miejsce w Gdyni, powiecie kartuskim, puckim czy kościerskim.

Z danych w raporcie wynika, że najwięcej ognisk zakażeń miało miejsce w zakładach pracy, na weselach i uroczystościach takich jak pogrzeby i stypy czy w ośrodkach sportowych. Najwięcej przypadków zakażeń stwierdzono w ognisku rodzinnym związanym ze Szpitalem w Wejherowie i przedszkolem w powiecie puckim – 61 przypadków zakażenia, w tym 11 pracowników medycznych. Równie duży stopień zakażenia miał miejsce w innym ognisku rodzinnym związanym z zakładem pracy w powiecie słupskim – 45 przypadków zakażenia , w tym 32 pracowników. Raport informuje również o zgonie osoby z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 z terenu województwa pomorskiego - osoba lat 72, powiat starogardzki.

Służby sanitarne zapewniają, że prowadzą działania przeciwepidemiczne, a Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni nadzorują ponadto ogniska rodzinne w których występują zakażenia wirusem Sars-CoV-2 w powiatach - powiat gdański, miasto Słupsk, miasto Gdańsk, miasto Gdynia, powiat wejherowski, powiat malborski, powiat sztumski, powiat kościerski, powiat kartuski, powiat tczewski, powiat starogardzki, powiat człuchowski.

Może cię zainteresować: Awaria "Czajki": ścieki będą wypływać do Wisły jeszcze przez miesiąc! Warszawę czekają wielomilionowe koszty naprawy.

Portal ,,Życie" pisał także o:Całkiem nowe informacje wprost z Ministerstwa Zdrowia. Od dziś wprowadzono dużą zmianę, która może pomóc tysiącom Polaków