Jak podaje portal "Gdańsk Nasze Miasto", po zakończeniu wakacji pasażerowei Szybkiej Kolei Miejskiej nie mają co liczyć na większą liczbę kolejek. Zwiększą się także przerwy pomiędzy kolejnymi kursami kolei na jednej z bardziej uczęszczanych linii: Gdańsk Śródmieście-Gdańsk Wrzeszcz. Kursy będą się odbywały co 20 minut. Dlaczego?

Komunikat PKP w sprawie Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdańsku

" PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. informuje, że w związku z przebudową muru oporowego na odcinku Gdańsk Wrzeszcz- Gdańsk Politechnika, zostanie zamknięty tor 501 (ten, którym pociągi SKM zazwyczaj jeżdżą w stronę Wejherowa)" - czytamy w komunikacie PKP Szybka Kolej Miejska.

"W związku z tym od 31 sierpnia do 12 grudnia 2020r., na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Główny, pociągi SKM w obu kierunkach będą jeździły po jednym torze. Niektóre pociągi w stronę Gdańska Głównego będą kończyć bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz i wracać w stronę Gdyni”- czytamy w dalszej części komunikatu.

YouTube

Nowy rozkład jazdy

Nowy rozkład jazdy pojawił się na stronach przewoźnika. Z jego analizy wynika, że w godzinach szczytu pociągi na tym odcinku pojadą w dość zaskakującym cyklu. Najpierw odjadą jedna po drógiej dwie SKM-ki, kolejna dopiero po 20 minutach.

Przykładowo w okresie od 31 sierpnia do 7 listopada 2020 pociągi ze stacji Gdańsk Śródmieście w stronę Wrzeszcza odjadą o godzinie 6:00 i 6:06 a następnie o 6:28 i 6:32. Od godziny 9:00 przejdą w cykl 20-minutowy. Na częstsze kury będziemy mogli liczyć dopiero około godziny 15.

gdansk.naszemiasto.pl

Szczegółowe informację znajdziecie na stronie przewoźnika.

Co sądzicie o wprowadzonych zmianach?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: Olga Tokarczuk pojawi się na gali nagrody Europejski Poeta Wolności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sanepid pilnie poszukuje pasażerów pociągu na popularnej trasie. Osoba z koronawirusem mogła zakazić innych

O tym się mówi: 19 sierpnia 2020 rok. Aktualizujemy dane dotyczące stanu epidemicznego w kraju. Ministerstwo Zdrowia coraz bardziej się niepokoi